ANAR ARAŞTIRMA KAMUOYU ANKETİ SONUÇLARI

Anar Araştırma Kamuoyu Anketi Sonuçları
Tarih:
14 Temmuz 2014
Okunma:
2028

Ankete katılanlara, cumhurbaşkanı adayı için isim belli olmadan hangi partinin adayına oy vermeyi düşündükleri soruldu.

Ankete katılanların

yüzde 34.2'si AK Parti derken,

yüzde 13.5 CHP,

yüzde 10.2 MHP,

yüzde 1.4 ise diğerlerini seçenek etti.

 

Ankete katılanların yüzde 18.8'i muhalefetin müşterek aday çıkarması halinde o adaya oy vereceğini belirtirken, yüzde 15.1'i adaylara bakarak oy vereceğini, yüzde 6.8'i ise kararsız olduğunu kaydetti.
 
Ankete katılanların yüzde 63.4'ü, muhalefetin tek adayla seçimi katılmasını isterken, yüzde 29.2'si her partinin kendi adayıyla seçime katılmasını destekledi. Yüzde 7.4 ise kararsız kaldı.
 
Ankete katılanlara, muhalefetin müşterek adayının Deniz Baykal olması halinde kime oy verecekleri soruldu. Kararsızların reyleri dağıtıldığında

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oranı yüzde 47,

Deniz Baykal'ın yüzde 46.1,

BDP -HDP adayının ise yüzde 6.8 oldu.
 
İlhan Kesici'nin müşterek aday olması halinde ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oranı yüzde 47.3, ilhan kesici'nin yüzde 45.6, BDP-HDP adayının yüzde 7.1 oldu.
 
Yılmaz Büyükerşen'in müşterek aday olması halinde ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oranı yüzde 48, Yılmaz Büyükerşen'in yüzde 45, BDP-HDP adayının yüzde 7 oldu.
 
Abdüllatif Şener'in müşterek aday olması halinde ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oranı yüzde 48.2, Abdüllatif Şener'in yüzde 44.6, BDP-HDP adayının yüzde 7.2 oldu.
 
 Meral Akşener'in müşterek aday olması halinde ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oranı yüzde 49.2, Meral Akşener'in yüzde 43.7, BDP-HDP adayının yüzde 7.1 oldu.
 
 Ahmet Özal'ın müşterek aday olması halinde ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oranı yüzde 48.7, Ahmet Özal'ın yüzde 44.6, BDP-HDP adayının yüzde 6.7 oldu.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör