ANDY-AR 1 KASIM ERKEN SEÇİM ANKETİ SONUÇLARI

Andy-Ar 1 Kasım erken seçim anketi sonuçları
Tarih:
04 Eylül 2015
Okunma:
8027

1 Kasım genel seçimleri sonucunda AKP tek başına iktidar olabilecek mi, yoksa koalisyon arayışları geri mi dönecek? Partilerin son oy oranları ne?

İşte 1 Kasım genel seçimi öncesi Andy-ar anket firmasının sonuçları

1 Kasım genel seçiminde sandıktan hangi sonuç çıkacak? İşte Andy-ar anket firması tarafından açıklanan anket sonuçları.

Koalisyon sürecini başarılı bir şekilde atlatamayan partiler ve Türkiye 1 Kasım'da erken seçime gidiyor! 1 Kasım gününü merakla bekleyen vatandaşlar ve partilerin kafalarındaki en büyük sorular; Ak partinin tek başına iktidar olup olamayacağı ve HDP'nin barajı tekrar geçip geçemeyeceği...

Andy-Ar anket firmasının 1 Kasım genel seçimine ilişkin yapmış olduğu ankete bakılacak olursa geçtiğimiz seçimden büyük oranda bir fark gözükmüyor!

İşte partilerin son oy oranları:

 

Andy-Ar firması anketinde Ak Parti'nin %42,8 seviyesinde oy alacağı, ana muhalefet partisi CHP'nin ise %27,3 ile AKP'yi takip edeceği ön görülüyor.

MHP'nin %14,4 oy oranıyla seçimi tamamlayacağı, HDP'nin ise %11,7 oy oranıyla barajı geçerek koalisyonu tekrar gündeme getireceği gözüküyor.

Sonuç olarak Andy-Ar firmasının anketine göre durum bir önceki seçimden farklı değil. Yalnız HDP'nin oylarının bir kısmı CHP ve AKP tarafına kaymış.

Yapılan anket sonuçlarına göre 1 Kasım seçimleri sonrası tekrar koalisyon pazarlıklarının başlayacağı öngörülüyor...

SEÇİMANKETİ.TV'DEKİ SON ANKET SONUÇLARI 

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 5 Yorum

çağatay
anketlerde medya para şirketleri elinde tutanların maşası olmuş durumda . Şuanda halk olarak 2 parti suçlu görünmekte bunlardan ilk sırada olanı hdp 2. akp dir. çözüm sürecinin patlaması akp yi düşürür. demirtaş ve hdp milletvekillerinin söylemleri hdp nin batı oylarını
ahmet
adil gür rumuzlu yorumcu, bir anket firmasının önceki seçimi bilmesi bütün seçimleri bileceği anlamına gelmez, özellikle böyle bir seçim, 2002 seçimlerini kaç tane firma tahmin edebilmiş bütün meclis baştan aşağı değişti
Adil Gür
Araştırmacı yorum yapmış, ne de güzel araştırmacı hem de chp li...Andy ar gibi büyük bir firmaya yanlı şirket demiş...7 hazirandan önce yapılan anketlere bak bakalım kim yanlı kim yansız Adil Gür aNDY AR Seçimi en doğru bilen firmadır.
ahmet çakır
haberde yanlışlık var..diyor ki hdp oyları akp ve chpye gitmiş..tamam doğru ama mhp yi 14 göstermiş..mhp nin 2 puanı nereye uçtu..herhalde uzaya gitti..mhp 7 haziranın altında değil..sahada bunu görüyoruz..akp ve hdpye tepki var
Araştırmacı
Mrb dostlar. AKP anketçileri algı operasyonuna başladı. Onlara göre MHP ve HDP oyları iyice düştü. CHP ve AKP yükseldi. Bu tam da istedikleri bir tablo ama sokak farklı söylüyor. Ben her gün 100 kişi ile görüşüyorum. Şu anda AKP yüzde 35-36'larda. MHP yüzde 19'larda. HDP de düşmemiş çok fazla.

Yerel seçimlerde hangi kesim seçim sonucunda etkili olur?

Bu ankette birden fazla seçim yapılabilir.
Oy Ver
Sonuçları Gör