ANDY-AR İSTANBUL ANKET SONUÇLARI

Andy-Ar İstanbul Anket Sonuçları
Tarih:
12 Kasım 2013
Okunma:
5790

Andy-Ar Araştırma şirketinin 5 Kasım'da yayınladığı Yerel Yönetimler Performans ve Aday Profili Araştırması, İstanbul'daki Ak Partili Belediyelerin oylarını arttırdıklarını, buna karşılık CHP oylarında ciddi azalma olduğunu ortaya koydu.

Yapılan son seçim araştırması, Mustafa Sarıgül'le İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni hedefleyen CHP'nin önümüzdeki yerel seçimlerde büyük bir sürpriz yaşayacağını ortaya çıkardı.

Andy-Ar'ın 25 Eylül - 30 Ekim tarihleri arasında 42 bin 911 kişi üzerinde yaptığı araştırmada 30 Mart 2014 seçimlerinde aday olması durumunda mevcut belediye başkanlarına oy verilip verilmeyeceği soruldu.

İstanbul'da Avrupa yakasında, geçen seçimlere göre oylarını en fazla yükseltenler:

Yüzde 15 ile Esenler'de M. Tevfik Göksu ,
Yüzde 14.4 artışla Beyoğlu'nda Ahmet Misbah Demircan
Yüzde 13 artışla Kağıthane'de Fazlı Kılıç oldu.

Anadolu Yakası'nda ise 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde

Ümraniye'de Hasan Can'ın yüzde 15.7,
Üsküdar'da Mustafa Kara'nın yüzde 14.8
Pendik'te Kenan Şahin'in yüzde 6.8 arttırması bekleniyor.

CHP oylarında büyük düşüş
Araştırmanın bir diğer dikkati çeken sonucu, CHP'li belediyelerde oy oranlarında yaşanıyor. Önümüzdeki yerel seçimlerde Mustafa Sarıgül'le İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı hedefleyen CHP'yi ilçe belediyelerinde büyük bir sürpriz bekliyor.

Araştırmanın sonuçlarına göre
CHP'li Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin yüzde 8.7 oy kaybı ile en fazla kayıp yaşaması beklenen belediye başkanı. Onu yine
CHP'li olan Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal yüzde 8.6 oy kaybıyla takip ediyor.
CHP'nin diğer belediye başkanları olan Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz'ün yüzde 5.4, Bakırköy'den Ateş Ünal Erzen'in ise yüzde 2.7 oy kaybı yaşaması bekleniyor.
CHP'li olan Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar'ın ise 0.7 oy artışıyla oylarını arttıran tek CHP'li belediye başkanı olduğu dikkati çekiyor.

Beyoğlu'nda fark artıyor
Önümüzdeki yerel seçimlerde Beyoğlu gibi sembolik öneme sahip bir ilçeyi almayı hedefleyen CHP'nin, son anketlere göre işi bir hayli zor.
Yapılan son ankete göre oylarını geçen seçimlere göre yüzde 14.4 arttıran Ahmet Misbah Demircan'ın alacağı oy % 51.8 olarak görünüyor.
2009 seçimlerinde CHP'den yüzde % 12 daha fazla oy alan Demircan'ın oy farkı anketlere göre % 20'nin üstüne çıkıyor. 
Beyoğlu'nda CHP'den Mehmet Karamustafaoğlu'nun aday gösterilmesi bekleniyor.
Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 17 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
Gönülçelen
AK PARTİ TÜRKİYE GENELİNDE:CİLEGARALIĞINDA BİR OYALIR. CHP'NİN İSE; OYLARI EN FAZLA ! İLE # ARASI, MHP'NİN İSE ,5 İLE , BDP'NİN İSE;%6,5 İLE 7 ARASINDA,GERİYE KALAN %5 İLE %6 ARASI DA DİĞER SİYASİ PARTİLER TARAFINDAN PAYLAŞILACAKTIR.YAPILAN ANKETLER bunu GÖSTERİYOR
maltepeli ye
sen bu yorumları yapıyorsun bence provokatörlük kokan hareketler bunlar abiisi :) hani zaten koyu akp li olduğun apaçık ortada.. çünkü bende maltepeliyim öyle bir durum söz konusu bile değil..
mehmet
bu akgiller Türkiye Cumhuriyetinin karakterini bozdular bunların menfaatten başka düşünceleri yok
berk
bu yalaka anket sirketini artik herkez biliyor, herkez biliyorki akp eriyor chp yükseliste bu gaz verme ugrasi bosuna herkes akpden bkmis yaka silkiyor..sadece etrafiniza bakin..
t c türk
akp gidecek dertler bitecekkkkkk tayyibin vampirleri aç kalacak
MALTEPELİ
MALTEPE DE CHPYE OY YOK VERMİŞTİM AMA PİŞMAN OLDUM 450 MİLYON BORÇ YAPTI BUNLAR BAŞA GELSE HER YER BORÇ OLUR ÜLKE BATAR
hakan
seçimlerde gene chp ve zihniyeti türkü söyleyecek yaptıkları vatana ihanetin bedelini ödeyecekler bekleyip görelim
cenk
Bu anketi kim yapiyo kardeşim kimle konuşsan akpden şikayetçi oy vermem diyor.insanları boyle yalan anketlerle kandirmaya calismasinlar
nur seda
seçimde yinemuhtemelen aynı sonuçlar çıkacak ve milletin istediği olacak yüce türk milleti bunun hesabını size sandıkta soracaktır bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın inşallah ak parti olur
ahmet çakır
Bir iktidar neden bu kadar sık anket yaptırtıp ya da yapmış gibi gösterip piyasaya sunuyor,azıcık kafayı çalıştırın oyları düşüyor ya da düşmüş yükseltmek için algı oluşturmaya çalışıyor,yani seçim yapmanıza gerek yok havası vermeye çalışıyor
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör