ANKARA İÇİN ÖZHASEKİ ÇEKİLİRSE KİM ADAY OLSUN ANKETİ!

Ankara için Özhaseki çekilirse kim aday olsun anketi!
Tarih:
09 Şubat 2019
Okunma:
79536

Ankara’da Melih Gökçek’e karşı geçen dönem seçimi az bir farkla kaybeden Mansur Yavaş, 31 Mart Yerel Seçimleri için yapılan anketlerde 5 puan önde görünüyor.

Konuyu köşesine taşıyan Yeniçağ gazetesi yazarı Servet Avcı, telefonla kendisini arayan anketçinin sorduğu soruyu irdeledi. Avcı, seçime az bir zaman kala sorulan "Özhaseki adaylıktan çekilirse kimi aday olarak görmek istersiniz?" sorusunun nedeninin peşine düştü.

Bir süredir Ankara kulislerinde Mehmet Özhaseki’nin adaylığının geri çekilebileceği yerine de Süleyman Soylu’nun aday yapılabileceği konuşuluyordu. Avcı’nın aktardığı telefonlu anket sorusu da bu kulisleri teyit eder nitelikte görünüyor.

Avcı, telefonla arayan anket firması çalışanının "Kime oy vereceksiniz?”, “Genel seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?”, “Geçtiğimiz seçimlerde hangi partiye oy verdiniz?”, “Neden, niçin?” gibi klasik soruların dışında bir soruya daha cevap aradığını belirtti.

“Sorularda bir tuhaflık var” diye yazan Avcı, “Deneklere Cumhur İttifakı'nın adayı Mehmet Özhaseki'yle ilgili sorular yöneltildikten sonra "Özhaseki adaylıktan çekilirse kimi aday olarak görmek istersiniz?" şeklinde ilginç bir soru soruluyor... İsimlerin YSK'ya bildirilmesine ve adaylıkların kesinleşmesine 15 günden az zaman kalmış, bu durum gerçekten çok tuhaf değil mi?” ifadelerini kullandı.

"İKİ İHTİMAL OLABİLİR"

Servet Avcı’nın bugünkü “İlginç soru: Özhaseki seçilirse?” başlıklı yazısı:

"Bu çalışmanın iki sebebi olabilir... Birincisi, bu çalışmayı Genel Merkez yaptırıyor olabilir... Özhaseki'nin geride olduğunu gören ve aradaki farkı kapatmasının mümkün olmadığını düşünen mekanizma, son çare olarak -bütün riskleriyle birlikte- aday değiştirmeyi göze almış olabilir...

İkincisi ise, Özhaseki'yi çektirip kendisini aday yaptırmak isteyen birilerinin özel bir çalışma yaptırmış olma ihtimalidir... Sonuçlar açıklanır mı, yoksa özel mi tutulur bilmiyoruz... Ama farklı yerlerde sonuçlar açıklanırsa kimin adına lobicilik yapıldığı anlaşılacaktır...

Şimdilik elimizde sadece telefon numarası ve sorulan sorular var... Tabii bir de kimin yaptırmış olabileceğine dair tahminimiz!.."

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yerel seçimlerde hangi kesim seçim sonucunda etkili olur?

Bu ankette birden fazla seçim yapılabilir.
Oy Ver
Sonuçları Gör