ATAMA BEKLEYEN ÖĞRETMENLER VARKEN, MÜLAKATLA KADRO!

Atama Bekleyen Öğretmenler Varken, Mülakatla Kadro!
Tarih:
29 Kasım 2013
Okunma:
2321

Dershanelerin kapanması atanamayan öğretmen sayısını daha da arttıracak. Bugüne kadar kadro bekleyen öğretmenler "dershane öğretmenlerini mülakatla alacağız" açıklamalarına tepkili. Onlar "madem böyle bir imkan vardı biz neden yıllardır bekledik" diye soruyor.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek bir kaç gün önce bir açıklama yapmış ve ataması yapılmayan öğretmenlere kadro verilmesinin çok zor olduğunu, illaki de kadro açılacaksa bunun için ya 2014 yılında öğretmenler dışında hiç memur alınmayacağını ya da vergilerin artırılarak kaynağın oradan sağlanabileceğini belirtmişti. Bir seçenek daha olabileceğini bunun da "borçlanmak" olduğunu, bunların dışında bir seçeneğin olmadığını söylemişti.

Dershanelerin kapatılmasıyla orada çalışan öğretmenlerin mülakat ile Milli Eğitim Bakanlığı kadrolarına geçirilmesinden bahsediliyor. Yaklaşık 60 bin kişinin mülakatla devlet kadrosuna alınması için nasıl bir kaynak bulunacak bu da merak edilen bir husus.

Yıllardır KPSS ile atama bekleyen yaklaşık 350 bin öğretmen adayı için kaynak bulunamazken, dershane öğretmenlerinin kadroya geçirilmesi için gerekecek kaynağın nasıl sağlanacağı hakkında, hükumetten henüz bir açıklama gelmedi.

Siz, dershane öğretmenlerinin mülakat ile devlet kadrolarına alınmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

http://secimanketi.tv/news-images/anketeoyver.png

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 3 Yorum

öğretmen
TARİHTE.... öğretmenin, bilginin bu kadar AYAKLAR ALTINA alındığı görülmemiş... birde utanmadan öğretmenleri işsiz bırakıyorlar. çöpçü mü olalım.
kayserili
bence sadece dershanedeki öğretmenleri kadroya almasınlar. Diğerlerini de atanamayan öğretmenleri de alsınlar. Öğretmen sorunu da öğretmen adaylarının işsizlik sorunu da kökünden çözülür.
öğretmenler
lütfen bizi yöneten değerli büyüklerimiz elinizi vicdanınıza koyup bir kez daha düşünmenizi istiyoruz neden öğretmenler üzerinden oyunlar oynanıyor bizler sanki satranç taşları gibi kullanılmaya başladık bizim derdimiz işimiz öğrenci yetiştirmek hepsi bu

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör