BAŞBAKAN AHMET DAVUTOĞLU BU SONUÇLARA ÇOK KIZACAK!

Başbakan Ahmet Davutoğlu BU SONUÇLARA çok kızacak!
Tarih:
27 Mart 2015
Okunma:
8382

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Başdanışmanı Etyen Mahçupyan, Belçika'da Gent Üniversitesi'nde katıldığı konferansta çok tartışılacak açıklamalar yaptı. Mahçupyan halkın darbelere karşı yolsuzluk yapan partiyi tercih ettiğini söyledi ve 'Son araştırmalarda AK Parti'ye oy veren seçmenlerin yüzde 70'i yolsuzluk olduğuna inanıyor' dedi.

Mahçupyan, Belçika’nın Gent Üniversitesinde verdiği konferansta ilginç ifadeler kullandı. Mahçupyan, halkın ‘darbe’ karşısında yolsuzluk yapan bir partiyi tercih ettiğini savundu. Mahçupyan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da taktik icabı her şeyi söyleyebileceğini dile getirdi.
 
"YÜZDE 70'İ YOLSUZLUK OLDUĞUNA İNANIYOR"
 
Mahçupyan şöyle konuştu: "Rakamdan emin değilim; ama son araştırmalarda Ak Parti’ye oy veren seçmenlerin yüzde 70’i yolsuzluk olduğuna inanıyor. Yolsuzluk da olmuştur. Gerçi yolsuzluk 90 yıldır oluyor, AK Parti hükümetinde de olmuştur. Ama halk darbe tehlikesini de görüyor. Darbe tehlikesi ile yolsuzluğu kıyaslıyor halk. İkisi arasından darbenin daha kötü olduğunu görüyor ve yolsuzluğu seçiyor. Yolsuzlukla mücadele daha kolay çünkü. AK Parti de hatalar yapıyor. Sonuçta siyasi bir parti. Ama doğru yaptıkları, yanlış yaptıklarından daha fazla."

"BELÇİKA'DA YOK AMA TÜRKİYE'DE VAR"
 
Bir öğrenci, Batı’da yolsuzluk iddiasında bile siyasilerin istifa ettiğini; ancak Mahçupyan’ın bunu normal gibi göstermesine tepki gösterince Başbakan Başdanışmanı, “Bu siyasi bir tercihtir. Belçika’da bir darbe tehlikesi yok. Ama Türkiye’de var.” diye cevap vermekle yetindi.
 
"BU MEKANİZMA TEK BİR SEÇİM KAYBEDERSE AK PARTİ BİTMİŞTİR"
 
Mahçupyan, Türkiye’nin hedeflerinden bahsederken, Erdoğan’ın ekonomide hedef olarak dünyada ilk 10 ekonomiye girmeyi gösterdiğini hatırlattı ve ekledi: “Hedefin gerçekçi olup olmaması önemli değil. Olup olmayacağını bilmiyoruz; ama hedef bu. Bu hedefle dinamizm üretiyorsunuz.”
 
Mahçupyan, AK Parti’nin risk odaklı parti olduğunu da söylerken şu ifadeleri kullandı: “AK Parti risk odaklı bir parti. Fırsatlar ve riskler varsa, AK Parti riskleri tercih eder. Özellikle Erdoğan. Risklere bakar ve ona göre karar alır. Bu mekanizmada tek bir seçim kaybederse, AK Parti bitmiştir. Bu, AK Parti’deki algıdır. Bu yüzden tüm seçimleri kazanmayı hedefliyorlar.”
 
DEMOKRASİ KURALLARI TÜRKİYE’YE UYGULANAMAZ
 
Erdoğan’ın doğru işler yaptığı için her seçimi kazandığını aktaran Mahçupyan’a bir başka öğrenci ise “Madem doğru işler yapıyor, neden hiçbir Avrupa ülkesi Erdoğan’ı örnek göstermiyor ve aksine hep eleştiriyor?” diye sordu. Mahçupyan soru üzerine Türkiye’nin Avrupa ülkelerinden farklı olduğunu söyleyerek cevap verdi.
 
Mahçupyan ‘ Avrupa Türkiye’de olup biteni bilmiyor. Çok çabuk sonuçlara varıyorlar. Kendi ülkelerinin kriterleriyle yola çıkıp bunu Türkiye’ye uyguluyorlar. Türkiye demokrasinin olduğu bir ülke değil. Hiç olmadı da. Türkiye demokratikleşen bir ülke. Demokrasi kurallarını demokratlaşan bir ülkeye uygulayamazsın” dedi.
 
"ERDOĞAN TAKTİK İCABI HER ŞEYİ SÖYLEYEBİLİR"
 
Mahçupyan, soru-cevap bölümünde ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bakarak AK Parti’yi anlamanın mümkün olmadığını söyledi. Mahçupyan, “Aynı şekilde AK Parti’ye bakarak da Türkiye’deki Müslüman kesimi anlayamazsınız. Tayyip Erdoğan her şeyi söyleyebilir. O taktiklerin adamı. Gazetelerde olmak ister. Her zaman danışılan edilen kişi olmak ister.” dedi.
 
KENDİMİ, ERMENİ’DEN ÇOK OSMANLI HİSSEDİYORUM
 
Bir soru üzerine, danışman olarak Ermeni meselesiyle ilgilenmediğini, bu meselenin de Ermeni olmayanlar tarafından çözülmesi gerektiğini aktaran Mahçupyan, “Bu konuyla, hükümetle bir bağım yok’ dedi. Mahçupyan, Ermeniliğini ispat etmek zorunda olmadığını da aktarırken ‘Ben kendimi Ermeni’den çok Osmanlı hissediyorum” dedi. Mahçupyan, Türkiye’deki çoğu Ermeni’nin de Cumhuriyet modeline alışamadığını söyledi.
Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 9 Yorum

Mehmet Selalmaz
Türkiye Cumhuriyetine alışamayan, onu beğenmeyen, istemeyen, ihanet planları yapan, sevmeyen eğer Arap ise Arabistan'a, Rum ise Yunanistan'a, Ermeni ise Ermenistan' a, Yahudi ise İsrail'e çeker gider. Senin yerin belli Ermenistan. Şunu bil ki Cumhuriyeti yıkma sevdanız kursağınızda kalacak.
ÇARE VATAN PARTİSİ
Atatürkçü vatansever ülkücü dinci çiftçi miliyetçi sosyalist devrimci emekli esnaf engeliler öğrenci işçi emekci kadınlar işsiz öğretmen adayı işsiz kararsız oylar vatan partisine
ahmet hakan
oh valla ne güzel normalleştirdi yolsuzlukları, yalanları, rantları. bu mahçupyanın kullandığı mantıkla her türlü şeytani kötülükler normalleştirilebilir. mesela nazilerin yaptıkları soykırımlar da üstün insan yaratmak için gerekliydi denilebilir. insan isterse her şeye bahane bulabilir, çok kolayiş
VATAN51
MHP GÜMBÜR GÜMBÜR
mert atalay
bence sorun akpye oy verenlerde değil,insanlarla konuşuyorum kim gelirse yiyecek diyorlar çünkü görmüşler bunlar yesede hizmet yapıyor kötünün iyisi diyorlar.
İktidar bağımlısı
İktidar kişilerde bağımlılık yapar.ak parti seçimlerde tek başına iktidar olmazsa dağılma sürecine girer.ak partiliyim diyen kimseyi bulamazsınız.
realist
Herkes görmek isteğini görür
halk
İnş bu kişiler bir an önce farkina varirda bir daha AKP ya oy atmazlar allah yardimcimiz olsun
cemal
Sorun inanmalarinda değil inanıp hâlâ oy veriyor olmalarında

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör