BAŞBAKAN BU LİSTEDE 2. SIRADA YER ALDI

Başbakan Bu Listede 2. Sırada Yer Aldı
Tarih:
01 Ocak 2014
Okunma:
4687

ABD'nin önde gelen Yahudi araştırmaları enstitüsü Simon Wiesenthal Center'ın dün açıkladığı 2013'ün en Yahudi karşıtı ve İsrail karşıtı açıklamaları listesinde ilk sırayı İran'ın dini lideri Ayetullah Hamaney alırken Başbakan Tayyip Erdoğan ikinci oldu.

Hamaney'i listenin zirvesine taşıyan kasım ayında yaptığı ve İsrail'i "bölgenin kuduz köpeği" olarak nitelendirdiği konuşması olurken, Başbakan Erdoğan'a ikinciliği getiren de Gezi Parkı protestolarının suçunu "faiz lobisi"ne atması oldu. Raporda Erdoğan'ın yardımcısının "faiz lobisi" ifadesinin "Yahudi diasporası"na işaret ettiğini belirttiği hatırlatıldı.

Erdoğan'ın Mısır'da Muhammed Mursi'nin devrildiği darbeyi İsrail'in organize ettiğini söylemesi de Simon Wiesenthal Center'ın raporunda vurgulanan bir başka nokta oldu.

Listede iki İsrail karşıtı ABD'li Yahudi de yer alıyor. Bunlardan birincisi üçüncü sırada bulunan Birleşmiş Milletler Filistin Toprakları Özel Raportörü Richard Falk, diğeri ise gazeteci Max Blumenthal.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 16 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
Khan
Diktatörlük ve kin dolu aşağılayıcı bakışlar karizma ise Hitler,Musssolini,Franco,Saddam ve Esad Erdoğan'ın rakipleridir.Bu sonradan görme demokratlar Anti-emperyalizmin temsili olan Gazi ile kıyaslanamaz.
SİYABEND
sonuna kadar her türlü desteğim sizinle sayın başbakanımız..ALLAH CHP ME MHPYE FIRSAT VERMESİN.
John Doe
Irkcilik Türk kültürüne yakismiyor. Tam bir basbakanin oldugu gibi ARAP ürünü!
halil elma 46300
Ben fakirim karimatik olamıyom çalmadım durust çalıştım oturacak evimde gecekondu havası kokuyla altıda oturuyom yatıyom ha bugun başıma yıkarlar diye korkuyom ve yaşıyom sağlıkta yok sağlık olsun desem okuyan doslar halde anlıyan insanlar benide kötu anlamayin
murat
ferman sen hangi okulun müzik kolu başkanısın cücük beyinli,
HALİM
yahudinin adamı da yahudidir. dinle adam kandır ve milleti soy. ee yahudiler para gözdür,bakın dünya zenginlerine
TCSONER
bu hırsızı nerden bulmuşlar
ferman
ne guldum yorumuna :) butun sanatcilar adina konusmussun madem diyecek birsey yok sozcu olarak seni secmislerse :) Allah iyilgini versin ehehe eheaea
Yahya
Maide suresi 51. ayeti okuyun yahudi örgütlerinden hiç bir müslümana ödül gelmez ama tayyipe verdiler neden acaba.Hırsızlığı destekleyenler yapılan hırsızlığa ortaktırlar bunuda herkes bilsin. Gerçek Müslüman haramı helali ayırd edebilir
ferman
kardeşimmm akp sonuna kadarr ölene kadarr akp bunuu herkes öyle bilsinn biz var oldukkça senii kımse devirmiyecekk bütünn sanatcılar senınlee bunu bilin
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör