BAŞBAKAN ERDOĞAN AÇIKLADI ! SON ANKET !

Başbakan Erdoğan Açıkladı ! Son Anket !
Tarih:
17 Ağustos 2013
Okunma:
3005

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan elindeki son anketi açıkladı. "Oyumuz yüzde 55, muhalefet ise düşüşte" diyen Başbakan, "Armudu yenen ağaç taşlanır" dedi.

Türkmenistan dönüşünde beraberindeki gazetecilere gündemi değerlendiren Erdoğan sorulara cevap verdi. Yerel seçimin yaklaşmasıyla Başbakan Erdoğan, aday seçimi için, "Kamuoyu araştırması yapacağız. Çıkan 3-5 ismi o il'deki halka soracağız. Adaylarımızı peyder pey açıklayacağız. Üzerinde ittifak olan isimleri bu süreci beklemeden açıklayabiliriz. Büyükşehir adaylarını eylül-ekim gibi açıklamaya başlarız" dedi.

OYUMUZ YÜZDE 55, MUHALEFETİNKİ DÜŞÜYOR

Başbakan Erdoğan 7 tane seçim kazandıklarını belirterek elindeki son seçim anketini gösterdi. 

Erdoğan "Armudu yenen ağaç taşlanır. Yenmeyeni kimse taşlamıyor. Ortada bir hizmet var. 10 yılda Türkiye'nin geldiği bir nokta var. Bir de sandıktan çıkma çabası olmayan muhalefet.. Son anketlerimize göre, oyumuz yüzde 55'e kadar çıkıyor. Ortalama yüzde 53. Muhalefetin oyu ise, düşüyor. Bazılarının diktatör yakıştırmasını da anlamıyorum. Bu ülkede seçim arkasına seçim yapılıyor. Herkes partisini kurabiliyor. Mısır'daki gibi 2-3 ay süren seçim yok. 7 tane seçim yapmışız. Partimizin yükselen bir trendi var. Şimdi ben şuna üzülürüm.

Gezi Parkı'nda işsizlikten dolayı mı isyan var? üniversitelerde harç dediniz, onu kaldırdık.. Tam aksine burslarla kredilerle destek olduk. 100 bin öğrenciye burs verdik. Şimdi bunlar bile sokağa dökülüyor. Bizi üzen biraz bu. Yoksa şahsımla ilgili gerilimler söz konusu değil. Yakından tanıyanlar beni bilir. Haksızlık karşısında susmam. Ama bir gerilim insanı diye değerlendiriliyorsam üzülmek hakkımdır. Hele hele diktatör filan. İnsan biraz insaf eder" dedi.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 19 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
puhahah
Yavaş at recebim
soner
eger 100/55 oy alamaz iseniz hatta hadi 100/50inin altında oy alırsam siyaseti bırakacam diyebilirmisin sayın başbakan?
Kayseri 38
Atma Recep din kardesiyiz desem mi demesem mi? Turk Milleti'nin verdigi kiredileri tamamen bitirdin. Senin sonunda aynen AP, DYP ve ANAP gibi olacak. Tarihten seni Turk Milleti silecek. Dunya var oldukca MHP'de olacak. Cunku MHP Musluman Turk'un partisidir!!!
Bozkurt 38
AKP'nin ic ve dis politikalarinin iflasindan dolayi oylari ` civarinda ise, AKP'ye halen oy verenlerin en iyi tabirle aklindan zoru oldugu kesindir. Ama AKP Turk siyasi tarihinin gelmis gecmis en buyuk hezimetine ugrayacaktir. Allah c.c. izniyle oylar MHP'ye akacak.
Hüloooğğğ
Yav he kardeşim ya
Mehmet
Başbakanımız hayal aleminde sanırım. Son Seçim Anketi; AKP : 40 CHP : 28 MHP : 18 BDP : 7 SP : 2 DİĞER : 5
Yorgun
Peki P nin altında oy alırsam veya söylediklerim çıkmazsa siyaseti bırakırım desene diyemez.
ataturkcu
Bosbakani musluman goren dinsizler bu adamin yalanlarina nezamana kadar inanacaksiniz ulkeyi yahudilere satti amerikanin kuklasi biri. Sizleri ac birakip sizi ona mahkum birakiyor secim zamanida birkac torba komur birkacmakarna benzinolmus 5 lira siz daha neyden bahsediyorsunuz uyanin
hüseyin
ölümüne seninleyiz sayın başbakanım.
ricosanta
müthiş kampanya 1 tane deil 2 tanede deil.3 de deil 4 hatta 5 tane akp ye oy verene istedigi markada MAKARNA.Afiyet olsun :DD
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör