BAŞBAKAN ERDOĞAN, YERELDE KAMUOYU EĞİLİMİNİ YOKLADI!

Başbakan Erdoğan, Yerelde  Kamuoyu Eğilimini Yokladı!
Tarih:
04 Eylül 2013
Okunma:
3147

AK Parti'de gündem yerel seçimlerde belediye başkan adayları. En çok merak edilen Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyükşehirlere aday gösterilecek isimlerin kimler olacağı.

Bu konuda ilk ipuçları dün ortaya çıkmaya başladı. Radikal gazetesinin haberine göre; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla yapılan ‘performans anketi' sonuçlandı.

AK Parti, muhalefet partilerinin yönetimindeki yerler dahil 81 ilde on binlerce kişiyle yaptığı çalışmayı tamamladı. Başbakan Erdoğan ve parti yönetimine sunulan ankete göre, mevcut AK Partili başkanların yarısı gücünü koruyor.

İstanbul ve Ankara'da Belediye Başkanları Kadir Topbaş ile Melih Gökçek performansları ile partinin yüzünü güldürdü. Kadir Topbaş, İstanbul'da CHP'nin oldukça önünde görünüyor. Daha önceki anketlerde oyu partinin aldığı oyların altında görünen Melih Gökçek'in ise aradakı farkı kapattığı söyleniyor. Gökçek'in oylarındaki artış Gezi oyları sırasında gösterdiği tavra bağlanıyor.

AK Parti anketinde muhalefetin öne çıktığı illerin başında İzmir ve Diyarbakır geliyor. İzmir'de CHP, Diyarbakır'da ise BDP ilk sırada.

Yine Eskişehir'de Yılmaz Büyükerşen'li CHP rakiplerinin önünde yer alıyor. CHP ve MHP 'nin de iddialı olduğu İçel ve Adana ile CHP-AK Parti yarışına sahne olması beklenen Antalya belediye başkanlığında aday faktörünün sonucu belirleyeceği tahmin ediliyor.

Konya-Kayseri Rahat AK Parti'nin büyükşehir belediyeleri içerisinde en rahat göründüğü illerin başında Konya ve Kayseri geliyor. Her iki belediyenin oy oranı da yüzde 60'ın üzerinde çıktı. Yine AK Parti'nin elinde olan Şanlıurfa, Gaziantep, Bursa, Malatya, Samsun, Kocaeli'nde iktidar partisi adaylarının şanslı olacağı tespit edildi.

AK Parti bu ay içerisinde adaylarını açıklamaya başlayacak. İlk olarak başarı oranı yüksek olan iller ile muhalefetin elinde olan illerin başkan adaylarının açıklanması düşünülüyor.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 18 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
kayseri ERCIYES
arkadas dogru soyluyor bakanlar ve imza yetkisi olanlarin icinde turk yok gurcu arap kurt var olurya turk milletini dusunup karar verir diye bakan yapmiyor tayip
BELGE 5
Abdullah Gül Kayseri dogumlu baba tarafi cok eskiden Kyseri'ye yerlesen Siit kökenli bir ailenin ogludur.Baba tarafindan Arap ana tarafindan sonradan Müslüman olmus Ermeni kökenlidir.
BELGE 4
Bülent ARINC Manisa dogumlu Türkce'yi de cok güzel kullanmasindan ötürü halk tarafindan Manisali bir Türk oldugu sanilmaktadir.Halbuki Bülent ARINC'in kökeni Tunceli'ye dayanmaktadir.Yillar önce Manisa'ya göc etmis bir Kürt ailesinin torunudur.Dedesini herkes iyi tanir.
BELGE 3
Kisacasi Tayyip Erdogan Türk kökenli degildir.Zaten Türklük suuru da tasimamaktadir.Türklügü ve türk Milliyetciligini ayrimcilik olarak degerlendirdigini cok kere vurgulamistir.Basbakan oldugundan beri agzindan bir kez bile"TÜRK,TÜRK MiLLETi"sözü cikmamistir.Hep Türkiye halki der.
BELGE 2
Bu Beldeninahalisinin bir kismi sonradan Müslüman olmus RUM'dur.Hala Beldenin Rum'ca adini kullandiklarina göre Türklügü iclerine tam sindirememisler demektir.Tayyip bu pankarttan hic rahatsiz olmadi.Kendisi Rum ve Gürcü oldugu icin.
BELGE 1
Tayyip gecen sene memleketi Rize,nin Güneysu Beldesi,ne gittiginde hemsehrileri Tayyip'i "PATOMYA'YA HOSGELDiNiZ"pankartiyla karsiladi.Medya bu pankart üzerinde hic durmadi.Patomya ne demektir.?Güneysu Beldesinin RUM'CA ismi Patomyadir.
atakan yilmaz
hani gezi olaylari sirasinda kabatasta turbanli bir bayana saldirmislardi turbani kafasindan alinmisti utanmadan bide idrarini yaptilar demisti goruntuler nerede oyle bir davada acilmamis yalancidan musluman olmaz yalancidan basbakan olmaz
yorumcu
isterse 1000000 milyon suriyeli getirsinler yeterki sandık başındaki görevliler sandık sayıldıktan sonra çıkan sonucu zabıtlara geçip merkeze iletmeleri bakın bakalım ozamanda hile oluyormu istedikleri kadar elektrik kessinler farketmez zaten istanbulda işi zor
saygılarımla
500 000 surıyelı secımde oy kullanacak turkıye vaandası yaptırılıp,ölülere oy kullandıran sahtekar akp,baska bır hıle buldu oyunu şişimek ıcın ıste bu yuzden turkıyede sandık demokrası degıldır
ccc mhp ccc
bin yildir turkun adini dunya silemedi senmi sileceksin anayasa metninde o TURk ibaresi kalacak
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör