BAŞBAKAN ERDOĞANIN MASASINDAKİ SON ANKETLERİN SONUÇLARI!

Başbakan Erdoğanın Masasındaki Son Anketlerin Sonuçları!
Tarih:
15 Temmuz 2014
Okunma:
3128

Yeni Şafak yazarı Abdülkadir Selvi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın masasındaki son anketi yazdı.

Pollmark, Anar, GENAR ve Denge'nin yer aldığı çalışmayı köşesine taşıyan Selvi'nin yazısındaki o bölüm şöyle: Araştırma 5-11 Temmuz tarihleri arasında, yüz yüze görüşme yöntemiyle gerçekleştirilmiş. 12 bölgeden tam 29 bin 154 kişiyle yani çok büyük bir denek sayısıyla yapılmış bir araştırma. O nedenle doğruluk payı yüksek. Zaten bindelik sapmalarla seçim sonuçlarını önceden tahmin eden itibarlı şirketlerden söz ediyorum.

Bu yazıyı yazarken elbette ki kamuoyu araştırmasını yapan, sahada yöneten ve analizleri hazırlayıp Başbakan Erdoğan'a sunan şirket yöneticileriyle görüştüm.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik önemli bir uyarıları oldu.

SEÇİMLERE KATILIM ORANI ÖNEMLİ

Seçimlerde kimin ne kadar oy olacağı kadar önemli bir nokta daha var. O da seçimlere katılım oranı.

Seçimlere katılım oranının düşüklüğü ya da yüksek olması adayların kaderlerini belirleyecek.
Başbakan'a sunulan araştırmada kararsızlar ve sandığa gitmeyeceğini bildirenlerin oranı yüzde 13.5 oranında çıkıyor. Ben CHP'nin ulusalcılarının kopardığı gürültüye, tatilcilerin Ekmeleddin İhsanoğlu konusundaki hayal kırıklığına bakıp, kararsızların oranını daha yüksek bekliyordum. En azından yüzde 20..

Araştırmada bu oran yüzde 13.5 çıkmış. Tabi ilk turda sandığa gideceğimiz 10 Ağustos tarihi yaklaştıkça kararsızların oranı azalabilir.

Peki kararsızlar dağıtıldığında adayların oy oranı nasıl çıkıyor Burası çok önemli bir nokta. Çünkü bu sonuçlar aynı zamanda seçimlerin ilk turda sonuçlanıp sonuçlanmayacağını da ortaya koyacak.

Başbakan'ın masasındaki araştırmada sonuçlar şöyle:

Recep Tayyip Erdoğan yüzde 54.6 Ekmeleddin İhsanoğlu yüzde 38.1 Selahattin Demirtaş yüzde 7.3

http://secimanketi.tv/news-images/basbakanerdogan-masasindaki-anketsonucu-kosk-anketi.jpg

İL İL CUMHURBAŞKANLIĞI ANKETİ SONUÇLARI

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 8 Yorum

genel türkiye
ya yine şahibe var olcakda yoksa coğu partili erdoğana vermecekler toplarsan zaten kayıp ediyor ben eminim şahibeyle kazanır
brt
bu araştırmaların hepsinin amacı muhalif seçmenin umudunu kırıp sandığa gitmemesini sağlamak. 30 mart yerel seçimlerinde melih gökçek '' En az 10 puan '' öndeyim diyordu. Sonuç malum. Gelmeyin bu oyunlara.
Sei ilgilendirmii
Bende kafama göre anket sonucu söylerim.aha söyliim Ekmeleddin 55 tayyip 35 selahattin 10
GsLee
erdoğan 53 eklemelettin 40 demirtaş 7. memleket için hayırlı olsun.erdoğan varken mısırdan devşirme birini bu halk seçmez.
Bir bilen
Genar zaten Akp li
gülhan
Yandaş anketler.....
aaa
Sayin Basbakanimiz secimleri kazanir.Anketlerdeki sonuclar ortada
Adil Örenli
Aynı şirketler 30 mart yerel seçimlerde AKP ye önce R-56 sonraG-52 arası tahmin yapmışlardı.Niyet aynı,yöntem aynı,sonuç aynı...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör