BBP GENEL BAŞKANI MUSTAFA DESTİCİ İTTİFAKIN OY POTANSİYELİNİ AÇIKLADI!

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici İttifakın oy potansiyelini açıkladı!
Tarih:
12 Mayıs 2015
Okunma:
10214

Mustafa Destici NTV'de katılığı programda, SP-BBP ittifakının oy oranını açıkladı.

Büyük Birlik Partisi-BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, SP-BBP ittifakını oy potansiyelinin yüzde 20 olduğunu açıkladı.

SP-BBP ittifakının baraj sorunu olmadığını söyleyen Destici, seçmene 'yeni anayasa' ve 'seçim barajını sıfırlama' vaadinde bulundu. 

NTV'de yayınlanan Seçim Aktüel programına katılan Mustafa Destici, 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri'ne ilişkin açıklamalarda bulundu.

SP-BBP ittifakına ilişkin anket sonuçlarına açıklayan Destici şöyle konuştu:

"BBP'nin oy potansiyeli yüzde 20. Aynı şekilde Saadet Partisi'nin yüzde 20 civarında potansiyeli var. Ben iki partinin maksimum potansiyelinin yüzde 36 civarında olduğunu açıklamıştım. 

BARAJ PROBLEMİMİZ YOK!

Peki mevcut potansiyelimiz ne? Biz aday listelerimizi açıkladıktan sonra 3 ayrı kamuoyu araştırması yaptırdık. İki partinin mevcut potansiyelinin yüzde 20'lere vardığını gördük. Bu potansiyelin yarısını bile alsak Meclis'e giriyoruz. Bizim baraj problemimiz yok.

MİLLETVEKİLİ LİSTELERİ NASIL OLUŞTURULDU?

Milli İttifak Milletvekili Aday listelerinin nasıl oluşturulduğuna ilişkin soruya ise Destici şöyle yanıt verdi:

"Hem 2014 Yerel Seçimleri hem de 2011 Genel Seçimleri baz alınarak çalışmalar yapıldı. BBP'in önde bitirdiği çevrelerde BBP'nin adayları ön sıraları aldı, SP'nin önde bitirdiği yerlerde de SP'li adaylar."

SEÇİM BARAJINI SIFIRLAYACAĞIZ

Destici ayrıca, "Bir sivil demokratik anayasa vaadimiz var. Seçim barajını da sıfırlayacağız" dedi.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 17 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
dadaş
barajı geçmelerini istiyorsan eleştirmek yerine oy ver.karınca hz.ibrahimin ateşini söndüremeyeceğini bildiği halde su taşımaktanda vaz geçmedi.
bu sefer saadet
faize allah bereket versin diyen bir başbakana oy verenler hüsrandadırlar imanlarını zayıflatmasınlar allah muhafaza, güçlünün yanında yer almak zulme boyun egmek bizim inançlarımıza uymaz
SpBbp
Eyy! Camiye Giden Sakallı Hüsnü Akp'ye Oy Vererek Cehenneme Bilet Alıyorsun Bilet, Kendine Gel be Kendine! Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN #SaadeteGelKendineGel #HemşerimSendeGel
barajsız seçim en demokratik
oy potansiyeli %36 ama oy veren %3. lan atıyorsanız bari destekli atın. 36 nere 3 nere. kendilerini nimetten sayıyorlar ya onlara inanlar var bide. %3 alsanız sizin için büyük bir başarı.
osmanlı torunu
tayyip erdoğana ve akpartiye hakaret edenler,yslsn üzerinden araştırmadan dülünmeden akpartiye saldıranlar bunu hesabını öteki tarafta nasıl vereceksiniz?
Aksekili
Mecliste Bölücü HDP olacağına Saadet ve BBP olsun . Bu seçim biz de Saadet diyeceğiz. hadi hayırlısı.
MUHTAR
SP BBP PARTİSİ AKPNİN PROJESİ OLARAK BİRLEŞTİ AMACLARI AKPDEN KACAN OYLARI İTTİFAKTA TOPLAYACAKLAR İTTİFAKTA BARAJI GECEMİYECEK OYLAR TEKRAR AKPARTİYE GİTMİŞ OLACAK
secmen
Baraj beni ilgilendirmez bu sefer oyum saadete. Bu zamana kadar akp her secimde aman oylar bolunmesin aman ckp gelmedin ergenekon paralel diyerek aklimizi celdi. Bu secimde bu iki parti birlesmusken oyumu vericem. Baraji gecmezse de en azindan vicdanim rahat olur
Gercekci olalim yani
Yav bende isterin BBP+Sp'nin kazanmasini amma bu kadarda atilmazki yani oooha denir
m.h.k
sizin 70ve74 projelerine benziyur öyle yaptim yapacamle olmiyur mesala hizli tren1.3.köprü.özurluler yaşlilar dul yetimler evde bakimi.peki bunude geç uretim purojeleri nerde hadi hadi orada yalanci siz kim oluyursun recep tayip erdoğane hakarat ediyursun bir vatandaş olarak insafa davet ediyurum
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör