BU ANKET SONUÇLARINDA HÜKUMETE UYARI ÇIKTI!

Bu Anket Sonuçlarında Hükumete Uyarı Çıktı!
Tarih:
07 Ekim 2013
Okunma:
3284

Türkiye genelinde sosyal, ekonomik, politik ve kültürel konular ile ilgili seçmenin algısını belirlemek üzere 21 – 22 Eylül 2013 tarihlerinde, TÜİK verilerine göre Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesinde, 36 il ve 192 ilçede bunlara bağlı 210 mahalle ve köyde, 18 yaş ve üstü seçmen nüfusunu temsil eden 2.646’sı kadın ve 2.646’sı erkek toplam 5.292 katılımcıyla, hanede yüz yüze görüşme metoduyla yapılmıştır.

Örneklemin seçilmesinde, çok aşamalı – tabakalı – tesadüfi yöntem, görüşülecek deneklerin belirlenmesinde ise, cinsiyet ve yaş kotası uygulanmıştır.

Araştırma sonuçları gerek sahada, gerekse bilgisayar ortamında çeşitli kontrollere tabi tutulmuş, elde edilen bulguların tutarlılığı gözlemlenmiştir.

Araştırmanın hata payı güven sınırları içerisinde  % 1,2’dir.

Çalışmanın yürütüldüğü 36 il şöyledir;

Adana, Afyon, Ankara, Antalya, Aydın, Batman, Bolu, Bursa, Balıkesir, Bingöl, Çanakkale, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Eskişehir, Erzurum, Gaziantep, Hatay, İçel, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Kahramanmaraş, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Ordu, Sakarya, Samsun, Trabzon, Van, Yalova ve Zonguldak.  

 

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 6 Yorum

oktay
Yeni dünya düzenine karşı Tek yol HEPAR' dır... Solu Sağı ATATÜRK MİLLİYETÇİLİĞİN' de birleşeceğiz... Dayatmacı Faşist Otoriteye karşı birleşin... Yaşasın vatan Yaşasın Türk milleti... Vatan Hainlerine hesap sormaya geliyoruz... Anadolu Kartalı...
adem
söylersiniz yazarsınız gider ak partiye verirsiniz deve dikeni severmiş
ahmet babur
oylar sayın haydar başa yoksa ülkemin durumu vahim tek ve gerçek vatan sever gerçek milliyetcı olan sözünün eri sayın başı destekliyoruz
Salih Uzun
istanbulda AKPKK ya karsi CHP,MHP,iP,HEPAR el ele tek bir adayda tek dil tek bayrak ,tek vatan icin bir olalim sarsalim gerici zihniyeti.Varligim Türk varligina armagan olsun.Ne mutlu Türküm diyene
Seyit Onbaşı
Ailecek büyük bir inançla oy verdiğimiz Ak partiyi, Ülkeyi bölünmeye götürecek açılımları, sadece Pkklı kürtlere ve hristiyanlara yönelik yaptığı yatırımlardan dolayı. Bir sonraki kesinlike düşünmüyoruz
Akik kürkçü
Bu ankete taraflı diyecekler kesin. Ama sonuçlar tam da benim içimden geçtiği gibi. Not: Solcu ya da komunist değilim. Geçen seçimlerin tümünde Ak Partiye oy verdim. Daha öncesinde Mhpye oy veriyordum.

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör