BÜLENT ARINÇ: OY ORANIMIZ HİÇ ETKİLENMEDİ

Bülent Arınç: Oy Oranımız Hiç Etkilenmedi
Tarih:
04 Ocak 2014
Okunma:
2860

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Japonya'da yayımlanan 3 milyon tirajlı Nikkei gazetesine mülakat verdi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Japonya'da yayımlanan 3 milyon tirajlı Nikkei gazetesine mülakat verdi. Gazetede, Arınç'ın 6-8 Ocak arasında Japonya'ya yapacağı seyahatte Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a eşlik edeceği belirtildi. Arınç, Nikkei gazetesinde verdiği mülakatta, İstanbul merkezli operasyonun ekonomiye yansımalarına ilişkin iddialar hakkında,"Her şey Hükümetin kontrolü altında. Yatırımcıların endişe edecekleri hiçbir şey yok" dedi. Hükümet tarafından savcılığa baskı uygulandığına dair iddiaları reddeden Arınç, kamunun da üstlendiği inşaat projeleriyle ilgili soruşturma haberlerine ilişkin ise "İhalelerde usulsüzlük yok" diye konuştu. Hükümetin 4 ayrı kamuyou araştırma şirketine anket yaptırdığını dile getiren Arınç, "Destek oranımız yaklaşık yüzde 52 ve geçen yıl haziranda meydana gelen protestolar ve bu seferki yolsuzluk iddialarından hiç etkilenmedik" değerlendirmesinde bulundu.

"Sorun yok"

Gazete, "yolsuzluk iddialarının arkasında savcılık makamına sızmış Gülen hareketi ile Başbakan Erdoğan arasındaki sert mücadelenin olduğuna dair haberler çıktığına" da yer verdi. 
Arınç, bu iddialarla ilgili, "Seçimlerden önce Gülen hareketi ile Hükümeti karşı karşıya getirerek, Hükümeti yıpratmak isteyen üçüncü bir taraf var" ifadesini kullandı.
"Gülen hareketi ile Hükümet arasında sorun yok" değerlendirmesinde bulunan Arınç, "Hareketin destekçileri AK Parti'ye inanır ve seçimlerde de bize oy verir" dedi.  
Açılan soruşturma nedeniyle hisse senedi piyasası, devlet tahvilleri ve Türk lirasına gelen satışlarla oluşan maliyete ilişkin de Arınç, "Yaklaşık 100 milyar liranın üzerinde" dedi.
"Erken seçim ihtimali bulunmuyor"
Arınç, Türkiye'de martta yapılacak seçimlere ilişkin soru üzerine ise bir önceki yerel seçimlerde AK Parti'nin oyunun yüzde 38-39 seviyesinde olduğunu belirtti.
Bu yaz, haziran sonuna kadar cumhurbaşkanı adaylarının açıklanması gerektiğini hatırlatan Arınç, gelecek yıl haziranda görev süresi dolacak Meclisle ilgili erken seçim ihtimali bulunmadığını bildirdi.
Arınç, AK Parti'nin hedeflediği yeni anayasa ve cumhurbaşkanının yetkilerinin artırılmasıyla başkanlık sistemine geçme konusunun, 2015 genel seçimleri sonrasında tekrar ele alınabileceğini kaydetti.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 26 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
Tarık ÖZER
LA FONTAİNE DEN MASALLAR DİNLEDİNİZ....
memiskaratas@hotmail.com
bence ak partinin oyları azalmadı arttı.çünki millet çalışanıda biliyor götürenide.
ankara
Bu adam diyorsa kesin AKP AYVALARI YEDİ :)))
kadir
akp son 2.3 secimdir secis secim sistemi sayesinde ysk ile isbirligi yaparak secmlerde hile yapiyor,bu secim sistemi(bilgisayar programi) abd, almanyada.fransada ve yunanistanda hile yapmaya musait oldugu icin kullanilmamaktadir.chp ve mhp denetcileri bu secimlerde fazladan 2-3 kayitci tutmalidir
conrad
şimdi ak gençlik denen arkadaşımız diyorki 12 lira evinize fazla para giriyor ben bunu şöyle yorumluyorum tıpkı sevgili başbakanımız gibi simit hesabı yapıyor oysa götüren malı öyle götürüyorki ak gençlikte kuryelik yapıyor allah akıl fikir versin
mhpılı osman
ak geclik yazan yalaka akp lilere göre işlam 5.şartı 1.rüsvet 2.sehtekar olmak 3.halkı kandırmak 4.yolsuzluk yapmak 5.din imam edebiyatı yapıp köseyı donmek 6. zızın gıbi yalakalara yalakalık yapmak
NİRVANA
ak gençlik hastanelerin durumu bilmiyosun galiba randevu aldığında 30 ila 90 gün arasında veriliyor bumu çözüm
AK GENÇLİK
nankör olmayalım eğer evinize 1 2 lira fazla gelliyorsa bunu RTEye borçlusunuz ulan eskiden hastaneye gitmek için sabah namazından kalkıp sıra numarası alırdık eczanelerde yarım yamalak ilaç vardı her yer kuyruktu yapmayın ALLAH aşkınıza ya
SİVASLI
% 52 oy oranı düzmece bir kere.ikincisi Allah'a şükürler olsun ki yüzde bilmem kaç oy veren akkoyun sürüsüne dahil değilim...,
zonguldaklı
atma arınç atma ata ata çala çala türkiye ne hale getirdiniz hırıslar ayakkabı kutusu partisi sizi gidi eksi 52 düşüş olur o zaman hak veririm
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör