CHP 2019 YEREL SEÇİMLERİNE DE HAZIRLIKLI GİRECEK!

CHP 2019 yerel seçimlerine de hazırlıklı girecek!
Tarih:
08 Eylül 2018
Okunma:
1847

CHP seçim anketi ile halkın nabzını yoklayarak 31 Mart seçimlerinde belediye başkanlığına aday göstereceği isimleri belirlemeyi düşünüyor. Seçim ittifakı yapmayacağını defalarca ifade etmesine rağmen hala bir seçim ittifakı olabileceği yönünde beklenti var. Çünkü Ak Parti ve MHP'nin seçim ittifakı yapması ile CHP'nin elindeki birçok il ve ilçenin de gidebileceği konuşuluyor. 

CHP'de Muharrem İnce bilmecesi de hala sonu bilinmeyen bir süreç olarak beklemeye alındı. Ama seçim sürecinde Muharrem İnce'nin p gibi bir sol partinin başına geçebileceği, seçimlere parti olarak giebileceği iddiaları da kulislerde konuşuluyor. Kendine büyük bir kitle edinmeyi başaran Muharrem İnce'nin kendi partisini kurması ve seçimlere girmesi ihtimali de konuşuluyor ancak bu çok zayıf bir ihtimal. DSP ile birlikte muhalif ekibini de yanına alarak bir Türkiye partisi hedefleyebileceği konuşulan Muharrem İnce'nin, yerel seçimlerde CHP'nin tüm kalelerini yıkabileceği konuşula dursun, CHP de yerel seçimler için çalışmalarına hız verdi. Erken seçim olasığını da düşünen CHP Anket, önseçim, eğilim yoklaması gibi yöntemlerle adaylarını belirlemeyi planlıyor. Şu ana kadar çoğu aday adayı ismini açıklamamış vaziyette. Bazı isimlerin genel merkezden olur oldıktan sonra aday adaylığını açıklayabileceği kulislerde dillendiriliyor. Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyelerini almayı planlayan CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni de rahat kazanamayacağı ifade ediliyor. Ak Parti ve MHP'nin oy oranı İzmir'de CHP'nin yıllar süren egemenliğine son verebilir. 

2019 yerel seçimlerine yönelik aday adayları ile ilgili anketler başladı. Güncel anketleri takip ederek belediye başkanlığı aday adaylarının tam listelerini sayfamızdan takip edebilirsiniz. Ak Parti belediye başkan aday adayları genel merkezin sıkı tutumuna rağmen özellikle ilçelerde birer ikişer açıklanmaya başlandı. MHP aday adayları da bazı ilçelerde basın açıklamaları ile seçmene şimdiden markaja başladı. CHP her konuda olduğu gibi erel seçimlerde de geride kalabilir. CHP yöneticilerine göre her şey kontrol altında. Seçimlerde CHP yine büyük başarı sağlayacak. 

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yerel seçimlerde hangi kesim seçim sonucunda etkili olur?

Bu ankette birden fazla seçim yapılabilir.
Oy Ver
Sonuçları Gör