CHP BU ANKETTE BARAJI GEÇEMEDİ !

CHP Bu Ankette Barajı Geçemedi !
Tarih:
19 Haziran 2013
Okunma:
3650

Türkiye'nin Muhafazakar haber sitelerinden HaberX'te yapılan anketler sonuçlarıyla şaşırtmaya devam ediyor.
Yapılan ankette "Bugün seçim olsa kime oy verirsiniz ?" diye soruldu.

Oylamaya katılanların % 54'ü Ak Parti derken, % 17'lik dilim ise MHP'nin oldu. CHP'nin baraj altında kaldığı ve % 7 oranında oy aldığı bu ankette BBP barajı geçti ve % 14 oya sahip oldu.  

Saadet Partisi de diğer şirketlerin anketlerinin aksine oylarını artırmış ve % 5 oy alabilmiş. Son olarak % 10 sınırını zorlayan BDP bu ankette % 3 dolayında bir oy alabilmiş.


 


Ülkemizin bir numaralı gündem maddesi olan Gezi Parkı olaylarıyla ilgili de anket yapıldı. Bu anketin sonuçları da sitenin muhafazakar duruşuyla çelişmedi. Ankette "Sizce Gezi Parkı'nın akibeti ne olmalı ?" diye soruldu ziyaretçilere. Ankete katılanların büyük bir çoğunluğu Topçu Kışlası projesi uygulamaya konmalı derken, Referandum yapılmalı ve ne olacağına vatandaş kendisi karar vermeli diyenlerin oranı da % 24. Yarışma düzenlenmeli ve bu yarışmaya projeler katılmalı, kazanan projeler hayata geçirilmeli diyenlerin oranı da % 18 civarında. Cumhuriyet Halk Partililerin de görüşü olan, Gezi Parkı şimdiki haliyle kalmalı diyenler ise yine % 18'lik bir dilimi oluşturuyor.

 


Gezi Parkı olayları yüzünden ülkenin asıl gündemi olan Barış Süreci de gündemden düşmüştü. HaberX bunu da ziyaretçilerine sormayı ihmal etmemiş. "Hükumetin başlattığı çözüm sürecini destekliyor musunuz ?" sorusuna büyük bir çoğunluk Evet destekliyorum dedi. Bu konuda yapılan anketlerde son olarak desteğin artarak devam ettiğini belirten Ak Parti yöneticilerini de sevindirecek bir sonuç bu. Ak Parti'nin açılım sürecini desteklemeyen, buna karşı olduğunu belirten ve Hayır desteklemiyorum seçeneğini oylayanların oranı ise % 30 dolaylarında bulunuyor. % 6'lık bir dilim ise bu konuda bir fikrinin olmadığını belirtmiş.
 

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 19 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
DR.DRE
BİR ZAMANLAR ÖZAL,DEMİREL,TÜRKEŞ,ERBAKAN,ECEVİT SEÇİMLERDE YARIŞIRDI.ŞİMDİ KİME OY ATAYIM DİYOR İNSAN
Sistem
Önemli olan seçim değil arkadaşlar seçimde Cumhuriyet Sisteminde yasamaya seçilirsin, ama bazıları yürütme ve yargıyada müdahale etmektedir. (Yürütme Ordumuz, Yargı Avukatlarımızdır) Bunlara müdahale eden hangi parti olursa olsun Seçim sistemi boşluktan öteye geçemiyor
ilhan
kendin çal kendin oyna olmuş bunların anketi de. iktidara yaranmak için işi abartmışlar.
prens
akp doğru da chp baraj altında kalmaz bence bu gezi parkı olaylarından akp karlı çıkacak bide mhp chp nin oylarını biraz alacak bu olaylara destek veren chp çok oy kaybedecek eğer devlet bahçeli gibi demokrasi içinde davransaydı kazanırdı
öyle değilmi?
seçimleri boşa neden yaparlarki. sonuçlar katakülle neticesi.
isa
Bire ey Gafiller hani HÜDA PAR HÜR DAVA PARTISI anketlere neden koymuyorsunuz
sedat kalyon
EVREN İSMİNDEKİ ŞAHIS. HABERX MUHAFAZAKAR HABER SİTESİ DE SEÇİM ANKETİTV SİTESİ DE CHP SİTESİ DEĞİL Mİ?
Evren
Zaten haberx denilen site yukarıda belirtildiği gibi Muhafazakarların ve AKP'lilerin anket sitesi. Yani yukarıdaki görüşleri Türkiye'nin görüşü olarak değil Türkiye'deki Muhafazakar kısmın görüşü olarak kabul etmek lazım. .
tuncay
hadi canım ordan.tamamen yanlış bence akp 0 olmalıydı...çünkü yalanlar dolanlar arttıkça oyda artar...
Erhan
Çok komikmiş haberx midir nedir? Gülmek isteyen bu habere. :)))
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör