CHP İLE MHP BİR AK PARTİ ETMİYOR..

CHP ile MHP bir AK Parti etmiyor..
Tarih:
02 Haziran 2014
Okunma:
2363

AK Partili Hüseyin Çelik, yenilenen seçim sonuçlarını değerlendirdiği 'tweet'inde AK Parti'nin oy oranlarını artırdığını belirterek, "CHP ile MHP bir AK Parti etmiyor" ifadesini kullandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, "CHP+MHP bir AK Parti etmiyor" dedi.

Yalova ve Ağrı'nın da aralarında olduğu 14 noktada yenilenen seçimlere Hüseyin Çelik'ten değerlendirme geldi.

Çelik Twitter hesabından yaptığı açıklamada AK Parti'nin 30 Mart'ta yapılan seçimlere göre oylarını yüzde 4.31 oranında artırdığına işaret etti.

Çelik, "30 Mart'ta bugün seçim yapılan 14 yerin toplamında yüzde 22.88 oy alırken, bugün oylarını yüzde 24.75'e çıkarmıştır" ifadelerini kullandı.

MHP ise yüzde 9.85'ten yüzde 8.21'e gerilediğini kaydeden Çelik, "AK Parti'nin artışı 4.31 puan, CHP'nin artışı 1.87 puan olurken MHP'nin kaybı 1.57 puandır" dedi.

Çelik şunları dile getirdi:

"Yani, uzun sözün kısası Türkiye'de seçmenin tavrında pek bir değişiklik yok. CHP+ MHP= yüzde 32.96 ediyor ki, o da bir AK Parti etmiyor.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde ÇATI ADAY arayışında bulunan sayın Bahçeli'nin Partisi, bu durumda çatının ancak çivisi olmuş durumda."

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 8 Yorum

elçi
30 martı şunu bunu bilelmem fakat politikada 24 saatin çok önemi var bu saat dilimi içerisinde dünyada neler olyor neler hele hele yaşadığımız ve içinde bulunduğumuz coğrafya ise çok değerli ve çok anlamlı açık konuşmak gerekirse reisi cumhur çatıdan gelecek
Vatandaş Doğrusözlü
Evet demekki neymiş "MHP'nin derdi, Çelik'i gerdi, PKK müzakerecileri en çok MHP'den tırstı" imiş.
xxl
chp nin desteklediği Mhp ADAYI Meral AKSENER @ OY alarak RTE ile atbaşı olur .
baskentli
TBMM.vekil kalmadı .bakan kalmadı.başbakan gitti.6.tane.büyük.şehir belediye başkanı gitti.bir yalavoyı alamıyan bir parti oymu artırmış.kendilerini ölemi avutuyolar.bunu.76.milyon insan biliyo.şunuda söleyim .ben chp.lide degilim.bilesiniz
Yav he he
Yav he he o yüzdenmi yalovada kaybetti akp ?
cCc bozkurtlar
şimdi sayın çelik mhp ve chp bir ak parti etmiyor diyorya ona şöyle katılmıyoruz hesaba gelince ak parti hep kendini yüksek diğerlerini eksik gösteriyor ama durumlar hiçde öyle değil ak partinin oyu yüzde 25 erdoğanın oyu ise yüzde 41 anlaşılan reisi cumhur olamıyor
Hasan Yıldırım
çivisiz de çatı olmuyor....Halkın tercihleri bu sonuçlar iyi hesap edilmiş bir adayla AKP yenilebilir... göstermiştir çatı adayı olarak HAŞİM KILIÇ Aday gösterilirse inanıyorum Tayyib Erdoğan biter...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör