CHP İSTANBUL ANKETİNDEN ŞOK SONUÇLAR !

CHP İstanbul Anketinden Şok Sonuçlar !
Tarih:
29 Temmuz 2013
Okunma:
4493

CHP İstanbul için anket yaptırdı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığını yüzde 40 oyla kazanacağı sonucunu aldı.

* CHP yurt dışı kaynaklı bir araştırma şirketine İstanbul için anket yaptırdı
* CHP'nin anketinden yüzde 40 çıktı, AK Parti yüzde 37’de kalıyor

CHP yurt dışı kaynaklı bir araştırma şirketine İstanbul için anket yaptırdı ve yerel seçimlerde Büyükşehir Belediye Başkanlığını yüzde 40 civarında oyla kazanacağı sonucunu aldı. Araştırmaya göre, AK Parti yüzde 37’de kalıyor.  Mart 2014’de yapılacak yerel seçimlere hazırlanan CHP’de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ilk aday Celal Doğan olarak netleşirken, parti yönetimi de ‘’İstanbul’u alan Türkiye’yi alır’’ sloganı ile çalışmalarını hızlandırdı. 

Yerel seçimler yaklaşırken adaylık için Mustafa Sarıgül’ün adı ön plana çıkıyor. Ancak geçmişte partiden ihraç edilen Sarıgül’ün yeniden CHP’ye dönebilmesi için Parti Meclisinin kararı gerekiyor. Sarıgül ise, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan davet bekliyor.
 
Gazeteport'un haberine göre, CHP Genel Başkan yardımcısı Gürsel Tekin‘’Bu yerel seçimde, İstanbul’daki oyumuz yüzde 40’ı geçecek. Elimizde yurtdışından yapılmış önemli bir araştırma var. 3 puanla öndeyiz’’ dedi.
 
 2009’daki yerel seçimlerde AK Parti adayı Kadir Topbaş, yüzde 44 oy oranı ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanmıştı. CHP adayı Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 37 oy almış. Yüzde 19 oy da diğer partiler arasında dağılmıştı. İstanbul’da halen CHP’nin 12, AK Parti’nin ise 27 ilçe belediye başkanlığı bulunuyor.
Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 9 Yorum

h.ibrahim artın
yurtdışından hangi firma yapmış bu anketleri, % 40 chp için azgibi geliyor bana diğer oyları kim alıyor belli değil
132
Haberiniz yok ama sizden büyük Allah var.Bu kadar insanın ekmeğiyle oynayıp memleketi mahvettikten sonra o yalandan müslümanlığınızın anlamı yok benim ailemde akpli yok ama ne haram lokma yedik ne hırsız olduk şimdi kim gerçek müslüman akp mi
PAŞA
SEN EVLİYAMISIN REAİLTEE ÖNCE TÜRK ADIYLA ÇIK YORUMLARA
reailtee
Sarıgül de gelse kırmızı gül de aday olsa CHP bu kafa ile yine morarıp kalacak
mihrab
zaten mustafa sarıgül denince üç partidende aşırı oy alıyor allah böyle dürüst başkanlar getirsin ülkenin başına inşallah şimdiden istanbulumuza hayırlı uğurlu olsun seçimide bence farklı kazanır benimtahminim yüzde 75 mustafa sarıgül kazanır herkes onu seviyor
ahmtsn3
HAYAL değil gerçek zamanı gelince acıtacak :))
erdytn
Allah bu ülkeyi akp ihanetinden kurtarsın, kim gelirse gelsin, önem arz etmiyor...
hayalet
hayel kurmak güzeldir :D
ahmtsn3
Mustafa Sarıgül ile CHP yüzde 60 alır zaten

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör