CHP LİDERİ KEMAL KILIÇDAROĞLU BU ANKET SONUÇLARIYLA YIKILDI!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu BU anket sonuçlarıyla yıkıldı!
Tarih:
14 Mayıs 2015
Okunma:
10318

CHP'nin vaatleriyle ilgili yaptırdığı anketten şok sonuçlar çıktı. 1500 liralık asgari ücret, yoksul ailelere 720 lira ve 1.5 TL'lik mazot vaadine inananların oranı yüzde 25'te kaldı. Emekliye çifte ikramiye vaadine inananların oranı ise yüzde 30 oldu.

CHP ve MHP'nin asgari ücretlilere ve emeklilere verdikleri vaatlerin sebep olacağı bütçe açığı tartışmaları sıcaklığını korurken, son olarak yapılan 'atanamayan tüm öğretmen adaylarını atayacağız' vaadi yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. Kemal Kılıçdaroğlu ve Devlet Bahçeli'nin miting meydanlarındaki bu vaatleri eğitim çevreleri tarafından gerçekçi bulunmadı.

MEB verilerine göre, okullardaki öğretmen açığının 110 bin olduğu ve 50 bin civarında da ücretli öğretmenin görev yaptığı kaydedildi.

Toplamda 160 bin öğretmen atamasıyla okulların öğretmen ihtiyacının bitirileceği ifade edildi. Atanamayan 300 binden fazla öğretmen adayı bulunduğuna dikkat çekilirken, tamamının atamasının yapılması durumunda ise öğretmen fazlalığı oluşacağına ve 140 bin fazla öğretmenin hiçbir derse girmeden maaş alacağına vurgu yapıldı. Ataması yeni yapılan bir öğretmenin ortalama devlete yıllık maliyetinin 36 bin lira olacağı kaydedilirken, tüm atanamayan öğretmenlerin atamasının yapılması durumunda devletin yıllık 11 milyar liralık bir kaynak oluşturması gerekecek.

HALKIN % 75'İ CHP'NİN VAATLERİNE İNANMIYOR

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçim vaatlerinin seçmen üzerindeki etkisini ölçmek için partisinin yaptırdığı anket sonuçları ise şok etkisi yaptı. Her 100 kişiden 75'inin inanmadığı anket sonuçları kısaca şöyle:

-Asgari ücretin 1.500 lira olmasının etkileyici olma oranı yüzde 47 olurken, CHP iktidarında bunun gerçekleştirileceğine ise 100 kişiden 25'i inanıyor.

-Yoksul ailelere ayda 720 lira hane geliri sağlanacağı vaadinin etkileyici olma oranı yüzde 47, gerçekleşeceğine dair inanç ise yüzde 25 oldu.

-Emeklilere dinî bayramlarda toplam iki maaş tutarında ikramiye vereceğine ilişkin sözlerin seçmen üzerindeki etkisi yüzde 50,3'ü bulurken, iki maaş ikramiye verileceğine dair inanç da yüzde 30 civarında gerçekleşti.

-Çiftçiye mazotun 1.5 liradan verilmesi ise seçmenin yüzde 49'unu etkiledi, gerçekleşeceğine dair inanç da yüzde 25'te kaldı.

-Kamuda taşeron olarak çalışan işçilerin kadroya geçirilmesiyle ilgili sözün etkileyici olma oranı yüzde 55 olarak görülürken, gerçekleşeceğine dair inanç da yüzde 29'u buldu.

Kaynak: Türkiye Gazetesi

YANDAŞ GAZETELER Mİ, MUHALİF GAZETELER Mİ DAHA ÇOK OKUNUYOR?

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 9 Yorum

M.kemal Atatürk
akpartiye oy verin kanmayın ingiltere abd destekçisi chp mhpye!
Vatan icin VATAN PARTiSi
Bu secimlerde popilist vaadlerde bulunmasi gereken kücük yüzde birlik partiler olmasi lazimdi.Ama AKP'CHP'MHP'HDP'SP+BBP yapamayacaklari vaadlerle milleti kandirmaya calisiyorlar.Sade ve sadece VATAN PARTiSi gercekci vaadlerde bulunuyor,dürüst dogru secim bildirgesi yayinladi VATAN PARTiSi geliyor
halk
Geçmiş dönemden gelen bir ön yargı olduğu için millet biraz CHP ye soğuk bakıyor ama vaat olarak iyi
M.H.K
BAKARMİSİN KİLİÇDAR OĞLU SANA İNANAN YANDİ ALLAH AKİL FİKİR VERSİN KOLTUK İÇİN BİZİM ÖZGÜRLÜĞÜMUZÜ ELERİMİZDEN ALACAKSİN BİR ZAMANLAR TURKİYE BAŞBAKANİ ECEVİT OĞUL BUŞUN KARŞİSİNDAKİ HALİNİ VE MESUT YİLMAZİN YEDİĞİ YÜMRUK HATİRLİYAN VARMİ YOK KARDEŞİM YOK MHP YOK CHP BUNLAR AKİLANMADİ VATAN ZORDA
Halay başı, işbirlikçi başı
Halay başı, başta jandarmaların tutup yerkel'le tekmelettiği anı hatırlayarak tüm hırsızlıklarınızı, yolsuzluklarınızı, katliamlarınızı, senin gibi işbirlikçileri de hatırlayıp, ahrette yakanıza yapışacağım. Bakara günahkarları yeter artık Anadolu'mu kirlettiğiniz, yeter artık.
MHP c C* c MHP
Türkiye Gazetesi Akp Dalkavuğudur itibar etmeyin arkadaşlar.Bir-İki cünlede sana diyeceğim var Türkiye gazetesi Siz O Ada layık değilsiniz görende sizi Türkiye aşkıyla yanan gazete zanneder tüm pisliklere göz yuman çıkarlarınızın Müslümansınız Siz o TÜRKİYE'ye nin adını ağzınza bile almamanz lazım.
halay başı
gözüm sanamı inanim kızım sanamı inanim.chp akp şöyle yaptı böyle yaptı,çevreme bakıyorum her yer akp hizmeti,insana değer var.bir diye defa akpye attım daha önce bu seçimde akpye atacağım
Yorumlu Yorum
Ayda 275 liraya, kira verir gibi, Ev sahibi olunacak. Bunu unutma. Ayrica kilicdaroglu Noter tasdikli vaadlerini yerine getirecegine dair belgeledi. AKP ve Öteki partiler Hava konusuyor. Türkiye gazetesi yandas gazetedir. Anketide yandaslara sorarak neticeledi. %25 yandas CHP'yi destekliyordur.
ahmet
Bugün AKP secimi kazaniyorsa millet için helal haram önemli olmadigindan sonra da geliyorlar hırsızı yönetici yapıp ibadet ediyorlar ahiret diye bir yer varsa hırsızı desteklerken yaptıkları ibadeti dile getirebilecek mi bunlar ben kilicdaroglunun yerinde olsam miting falan yapmam.

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör