CHP MART 2018 SON OY ORANINI AÇIKLADI! ANKETLER NE DİYOR?

CHP Mart 2018 son oy oranını açıkladı! Anketler ne diyor?
Tarih:
04 Mart 2018
Okunma:
6962

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adayı olduğunu da açıklayan CHP'li Akif Hamzaçebi 2018 yılının Şubat ayı sonunda CHP'nin oy oranını da açıkladı. Seçim anketleri ile 30 Mart yerel seçimlerine hazırlık çalışmalarına başlayan ve vatandaşın nabzını tutan ana muhalefet partisi CHP'nin oy oranı ne kadar? Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun Adalet Yürüyüşü'nün ardından oy oranlarında bir artış olabileceğini ifade eden anket şirketi yöneticileri haklı mı çıkıyor?

CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi CNN Türk'te Hakan Çelik'in programına katıldı ve gündeme dair çok çarpıcı izahatlarda bulundu. Son anket sonuçlarına göre CHP'nin oy oranının 2011 seçimlerindeki oranında olduğunu ifade eden Hamzaçebi, anketlerin yüzde 30 gösterdiğini, durumlarının da yüzde 25'in üzerinde olduğunu ifade etti. Bununla birlikte İstanbul adaylığını da açıklayan Hamzaçebi iddialı konuştu. CNN Türk ekranlarında iddialarını dile getiren CHP'li isim "Ben iddia koyuyorum, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak belirlendiğimde, AKP'nin adayı kim olursa olsun tartışmasız bir şekilde kazanacağım" ifadelerini kullandı.

2019 seçim anketleri başladı

2019 yerel seçimleri için partiler şimdiden çalışmalarını başlattı. Siz de 2019 seçim anketlerinde adaylarınızı önerip, anket listelerinde yer almasını isterseniz, 2019 seçim anketi sayfalarımıza girerek haritadan bulunduğunuz il ve ilçede oy kullanabilirsiniz. 2019 seçim anketleri sonuçlarını belli periyotlarda sayfamızdan duyurmaya devam edeceğiz. 

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 1 Yorum

Neysi Veynok
CHP'nin başındaki zat yani Bay Kemal gitmedikçe umudum olmayan bir parti.

Yerel seçimlerde hangi kesim seçim sonucunda etkili olur?

Bu ankette birden fazla seçim yapılabilir.
Oy Ver
Sonuçları Gör