CHP VE MHP ÇATI ADAYI ANKETİNDEN SÜRPRİZ BİR İSİM ÇIKTI!

CHP ve MHP Çatı Adayı Anketinden Sürpriz Bir İsim Çıktı!
Tarih:
28 Mayıs 2014
Okunma:
3425

10 Ağustos'ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olacak isimler hala gizemini koruyor.

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin ortaya attığı çatı aday kim olacak? CHP, MHP'nin bu teklifine nasıl yanıt verecek? Aynı isim üzerinde mutabık kalabilecekler mi?

Çatı aday olabilecek, partili olmayan 3 ismin yer aldığı bir anket yapıldı. Haber3.com tarafından yapılan anketin sonuçlarına göre beklenmeyen bir isim, en çok tercih edilen isim oldu.

Türkiye'nin en çok ziyaret edilen haber sitelerinden biri olan Haber3, müdavimlerine köşk adaylığı konusunda: "CHP ve MHP’nin, partili olmayan ortak Cumhurbaşkanı adayı kim olsun ?" sorusunu sordu. CHP ve MHP'nin sıcak bakabileceği 3 isim listeye konuldu. İlhan Kesici, Haşim Kılıç ve İlker Başbuğ. Ankete 14007 kişi katıldı.

En çok oy alan aday yüzde 35,82 ile İlhan Kesici olurken, yüzde 23,31 ile Haşim Kılıç ikinci sırada yer aldı. Emekli olduktan sonra örgüt kurmak suçundan yargılanan İlker Başbuğ da yüzde 20,89
ile üçüncü sırada yer aldı. Diğer bir ismin aday olmasını isteyenlerin oranı yüzde 19,98'de kaldı.

Anket sonuçları dikkate alınır mı bilinmez ancak eğer çatı aday gösterilecekse, bu adayın bu üç isimden biri olması hiç sürpriz olmayacak.

CHP ve MHP'nin Çatı Adayı, Anket Sonuçları, 2014 Cumhurbaşkanlığı Anketi

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 13 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
Heparlı
Osman Pamukoğlu Nerede ?
ALPER TÜRKKAN
bu kişi bence ABDÜLLATİF ŞENER olmalıdır.dürüst,ayrımcılık yapmayacak,her kesimi kucaklayabilecek birisi.siyasi geçmişi parlak,şuanda bir partiyle ilişkisi yok. tarafsız,demokrasiye, cumhuriyete ve değerlerine sahip çıkabilecek bir siyasetçi.
Firat21
Metin bey kardeşim, Hollanda'dan yolsuzluklar, kasetler, kuyuplaşmalarda iyi görünüyormu? Yoksa henüz uzaktan algılama sorunumu var? Bu arada benim gönlümden geçen Abdüllatif Şener. Hem Muhafazakar hem Demokrat ve en azından dürüst siyasetçi. Saygılarımla,
gokturk
Mesut yilmaz gelsin de ulkeyi tumden satsin
yorumcu
arkadaşlar mantıklı olun biraz sağlıklı düşünün ve akılcı davranın merkez sağı ve merkez solu kapsayacak iki isim var bunlardan birtanesi sayın abdüllatif şener diğeri ise sayın deniz baykaldır umarım sayın genel başkanlarımız bu iki adaydan birini arzular
MHPli
bir MHPli olarak adayımızın A.Gül olmasını istiyorum olucakta. Başkanımız yine Gül'e destek vericektir.
metin firtina
bas yere can sikmayin. erdogan geliyor gumbur gumbur.ben hollada dan farkediyorum tvde seyrediyorum.o kagittan cati 30 martta uctu gitti.simdi saglam agactan cati geliyor.
nyz
Tayyip Erdoğanın Karşısına Kesinlikle Karadenizli olan bir isim gerekir Bu isim bence Mesut YILMAZ olmalı
Alihan
Cumhurbaşkanı adayları TV kanalların da açık oturum yapmak CESARETİNİ ini gösterebilirse şayet ABDÙLLATİF ŞENER bu işi rahat götürür.İlhan Kesici İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığı seçimlerine girip kazanamadığı için bence olmaz.
Halil
3 unu biraraya koysan erdoğan 1. Turda alir
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör