CHP VE MHP LİDERLERİ BU ANKETİN ARDINDAN ÖZELEŞTİRİ YAPAR MI?

CHP ve MHP liderleri bu anketin ardından özeleştiri yapar mı?
Tarih:
07 Kasım 2018
Okunma:
3741

Türkiye'nin en çok takip edilen online anket platformu seimanketi.tv'de Ekim ayında başlatılan siyasi gündem araştırmasının sonuçları belli olmaya başladı. 4112 kişinin katılım sağladığı güncel seçim anketinde "Artık siyaseti bırakıp koltuğu bıraksın dediğiniz siyasi lider hangisi?" diye sorduk. diğer bir anket sorusu "Hangi isim ülkeyi yönetse, tüm sorunları çözebilir?" şeklindeydi. Hangi partiye oy veren seçmen, hangi ismi tercih etti? Çok çarpıcı anket sonuçları haberimizde.

31 Mart yerel seçimlerine 5 ay kala kamuoyu yoklamalarına son sürat devam eden secimanketi.tv Ekim-Kasım 2018 siyasi Gündem Araştırmasında çok çarpıcı sonuçlara ulaştı.

Hangi isim ülkeyi yönetse, tüm sorunları çözebilir? diye sorduğumuz soruya "Recep Tayyip Erdoğan" diyenlerin oranı yüzde 42.9 olurken, ikinci sırada Muharrem İnce yer aldı. Üledeki aksaklığı Muharrem İnce düzeltebilir diyenlerin oranı da yüzde 21.5. Yeni kurulan partisi ile seçimlerde başarılı olmasına rağmen, beklentilerin altında oy alan Meral Akşener'in ülkedeki sorunları çözebileceğini düşünenlerin oranı yüzde 15.7 oldu. Yıllardır katıldıkları seçimlerde başarısız olmalarına rağmen koltuklarını bırakmayan Kemal Kılıçdaroğlu ve Devlet Bahçeli'nin listeye girememesi dikkat çekti.


seçim anketi 2018
Partililere sorulan soruya verilen yanıtlara göre dülkeyi yönettiğinde tüm sorunları çözebileceğine inanılan kişiler değişiyor. Hangi parti seçmeni, hangi liderin ülkeyi düzeltebileceğine inanıyor?

Hangi isim ülkeyi yönetse, tüm sorunları çözebilir? (Ak Parti seçmeni)
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
kendi seçmeninden büyük ölçüde destek almaya devam ediyor. Ak Parti seçmeninin yüzde 75'i Erdoğan'ın ülkedeki tüm sorunları çözebileceğine inanıyor. 
Seçim anketi sonuçları
Hangi isim ülkeyi yönetse, tüm sorunları çözebilir? (CHP seçmeni)
CHP seçmeninin Muharrem İnce'ye rağbet gösterdiği görülüyor. Kemal Kılıçdaroğlu'nun ülkeyi düzelteceğine kendi seçmeninin bile inanmadığı bir tablonun oluştuğu görülüyor.
Seçim anketi sonuçları
Hangi isim ülkeyi yönetse, tüm sorunları çözebilir? (MHP seçmeni)
MHP seçmeninin yüzde 6.8'i Devlet Bahçeli'nin ülkeyi kurtarabileceğini düşüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ülkeyi düzeltebileceğini, sorunları çözebileceğini düşünenlerin oranı da azımsanmayacak düzeyde.
Seçim anketi sonuçları
Hangi isim ülkeyi yönetse, tüm sorunları çözebilir? (İYİ Parti seçmeni)
İYİ Parti seçmeninin Genel Başkan Meral Akşener'e güvendiği görülürken, alternatif olarak Muharrem İnce'nin seçildiği de gözden kaçmıyor.
güncel anket sonucu 2018
Hangi isim ülkeyi yönetse, tüm sorunları çözebilir? (HDP seçmeni)
HDP seçmenine göre Selahattin Demirtaş ülkeyi düzlüğe çıkarabilir. Muharrem İnce'de alternatif olarak görülmüş. Yine muhafazakar isimlerden Abdüllatif Şener ve Abdullah Gül isimleri de HDP seçmeni tarafından kabul görüyor
Seçim anketi sonuçları

Secimanketi.tv'de ankete katılanlara sorulan bir diğer soru da "Artık siyaseti bırakıp koltuğu bıraksın dediğiniz siyasi lider hangisi?" şeklinde soruan soruydu. tüm liderleri korkutacak bu soruya verilen yanıtlar, hangi liderlerin artık siyaseti bırakması gerektiğiğini de gözler önüne seriyor. Anketten çıkan sonuç CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP lideri Devlet Bahçeli açısından tam bir uyarı mahiyetinde. Ankete katılan neredeyse her 2 kişiden 1'inin Kemal Kılıçdaroğlu'nun artık koltuğu bırakmasını istiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın artık siyaseti bırakmasını isteyenlerin oranı dayüzde 19.1 oldu.

Seçim anketi sonuçları

Artık siyaseti bırakıp koltuğu bıraksın dediğiniz siyasi lider hangisi? sorusuna Ak Partililerin verdiği yanıtta Kemal Kılıçdaroğlu'nu seçenlerin oranı oldukça yüksek. 

Seçim anketi sonuçları
CHP'ye oy verenlerin yüzde 30'u partilerinin lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun gitmesini istiyor.

Seçim anketi 2018
MHP seçmenine göre de Kemal Kılıçdaroğlu artık partinin başından inmeli. MHP seçmeninin yüzde 16'sının da Devlet Bahçeli'nin artık siyasetten çekilmesini düşünüyor.
Seçim anketi sonuçları
İYİ Parti seçmeninin de MHP lideri Devlet Bahçeli'nin MHP'nin başında olmasından muzdarip olduğu görülüyor. Ankette Cumhurbaşkanı Edoğan'ın artık siyaseti bırakması gerketiğini düşünen İYİ Partililerin oranı da yüzde 33.7 oldu.

Seçim anketi sonuçları
HDP seçmeni, mevcut liderlerden sıkılmış gibi görünüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın artık çekilmesini isteyenlerin oranı HDP'de tavan yapmış durumda. Kemal Kılıçdaroğlu'nun artık partinin başından inmesini isteyenlerin oranı da yüzde 38'i geçiyor.

Seçim anketi sonuçları
Saadet Partili seçmeninin de en çok rahatsız olduğu liderin Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu görmekteyiz. İkinci sırada da MHP lideri Devlet Bahçeli var.

güncel anket 2018
Kaynak: https://secimanketi.tv/

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 2 Yorum

Nezivurel
MHP mi şaha kalkacak? Ayakta uyuyun siz. Öyle bir parti mi kaldı ki? Önce ayağa kalksın da, kralı şahı boş ver.
Oğuz Çelik
Yine yalan anketler hazırlanmış bu sefer Mhp Şaha kalkacak

Yerel seçimlerde hangi kesim seçim sonucunda etkili olur?

Bu ankette birden fazla seçim yapılabilir.
Oy Ver
Sonuçları Gör