CUMHUR İTTİFAKINA BİR PARTİ DAHA KATILMAK İSTEDİ

Cumhur İttifakına bir parti daha katılmak istedi
Tarih:
01 Nisan 2018
Okunma:
1081

Cumhur İttifakı ile Ak Parti ve MHP'nin seçimlerde işbirliği yapacaklarını açıklamalarının ardından Ak Parti'nin Cumhurbaşkanlığı Seçiminde tek başına yüzde 50+1 oyu alamayacağından korktuğu, MHP'nin de barajı aşamamaktan korktuğundan dolayı ittifak yaptığı eleştirileri gündemdeki yerini korurken bugün Liberal Demokrat Parti (LDP), resmi Twitter hesabından çok konuşulacak bir gönderi paylaştı.

Önce şok etkisi yaratan sosyal medya başlığının 1 Nisan şakası olduğu anlaşıldı. LDP Cumhur ittifakını Ti'ye almıştı.

1 NİSAN ŞAKASI...

"Kutsal cumhur ittifakına destek veriyoruz" denilen açıklamada, LDP'nin, "AKP, MHP VE BBP'den oluşan Cumhur İttifakı'nı destekleme kararı aldığı duyuruldu" ifadelerine yer verilerek bir ironi yapıldı.

Açıklamada, ittifak süreciyle dalga geçilerek, "Liberal demokrasinin temeli, 'Bireysel özgürlükler ve onları koruyacak güçlü bir adalet ve hukuk devleti' kavramlarını savunmak partimize siyasette yıllardır nal toplattı" diye belirtilirken, "%0.5 oyuyla iktidar partisinin kuyruğuna takılıp Meclis'e bu şekilde girmeyi deneme kararı almıştır" denildi.

İttifak politikasının eleştirildiği açıklamada, "Türk siyasetinde sıklıkla görünen ve seçmence takdir edilen bu 'Fırıldak politikası' tornistan kararımızı kamuoyunun bilgilerine sunarız" ifadeleri kullanılırken, ittifak kararının, 1 Nisan şakası olduğu belirtildi.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yerel seçimlerde hangi kesim seçim sonucunda etkili olur?

Bu ankette birden fazla seçim yapılabilir.
Oy Ver
Sonuçları Gör