CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL, SONUNDA AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Sonunda Açıkladı
Tarih:
29 Haziran 2014
Okunma:
1062

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, cumhurbaşkanlığına aday olmayacağını açıkladı. Gül, 30 Mart yerel seçimlerinden önce de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile beraber konu üzerinde görüştüklerini söyledi.

Veliefendi Hipodromu’nda yapılan Gazi Koşusu’nu izleyen Cumhurbaşkanı Gül, burada gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Başbakan Erdoğan ile bu akşam yapacağı görüşme öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gül, cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili soruları net bir şekilde yanıtladı.

Aday olmayacağını açıklayan Gül, “Ben aday olmayacağım. Bunu aslında 30 Mart mahalli seçimlerinden önce de konuşmuştuk, Tayyip Bey ile aramızda. Kendisine de söylemiştim. Dolayısıyla aday olmayacağım. 28 Ağustos’ta görev sürem bitiyor” dedi.


Bir gazetecinin başbakanlık için isminin geçtiğini hatırlatması üzerine Gül, “Onlar sonra kendi aramızda konuşacağımız şeyler” şeklinde yanıt verdi. Gül bir başka gazetecinin “Başbakan'ın cumhurbaşkanlığı adaylığı” ile ilgili sorusuna ise “Ben bu kadar söylemiş olayım. Onları artık önümüzde göreceğiz” diye konuştu.

Başbakan Erdoğan ile yapacakları görüşmenin içeriğine ilişkin sorular üzerine Gül, “İstişare edeceğiz” şeklinde yanıtlarken, kendisine başbakanlık teklifi gelmesi durumunu ise “Sonra görüşeceğimiz konular” diyerek yanıtladı.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 2 Yorum

rte
12. cumhurbaşkanımız recep tayyip erdoğan
vatan
desenız turkıyeyı anasını aglatacaksınız vay yazık mılletımıze

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör