CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYI İSRAF MI? İTİBAR MI ?

Cumhurbaşkanlığı Sarayı İsraf mı? İtibar mı ?
Tarih:
12 Aralık 2014
Okunma:
2675

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 'itibar sarayı' için elinde olan anket sonuçlarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan için 1 milyar 370 milyon liraya yaptırılan Ak Saray'la ilgili eleştiriler bitmiyor.

Erdoğan, ''Bu saray milletin' diyor? Peki millet Ak Saray için ne diyor? Yapılan anketlere göre, Türk halkının yüzde 76'sı milyarlarca lira harcanan Ak Saray'a karşı.

YÜZDE 6 'İTİBAR' DEDİ

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Atatürk Orman Çiftliği'ne (AOÇ) inşa edilen Ak Saray'la ilgili yabancı bir firmanın yaptığı anketi açıkladı.

Tekin, şöyle dedi: ''Bu firma korktuğu için adını açıklamıyor. Ancak anket sonuçları elimde. Toplumun yüzde 76'sı saraya kesinlikle karşı. Yoksulluk, borçluluk, işsizlik bu haldeyken lüks harcama yapılması tepki topladı.

http://secimanketi.tv/news-images/aksarayanketi.jpg

İlginç olan ankete katılanların yüzde 12'si kaçak sarayın varlığından, AOÇ'de neler olduğundan, mahkeme kararlarından habersiz.

Yapılan ankete göre sadece yüzde 6.5'lik bir kesim 'itibar' olarak bakıyor. Benzer anket sonuçları, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve hükümet yetkililerinin önünde duruyor.''

MAK DANIŞMANLIK'IN AK SARAY ANKETİ İÇİN TIKLAYIN

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 5 Yorum

Hakkı
bu ak saray zaten Atatürk Orman Çiftliğine yapılmış burası Ankara nın milli parkı buraya zaten birşey yapılamaz,başbakanlık binası diye yapıldı cumhurbaşkanı oturuyor,1150 tane odası var bu kadar odayla ne yapacaklar harem mi kuracaklar?
ÇARE İŞÇİ PARTİSİ
Türkiyeyi bölenler değil, birleştirenler iktidar olacak. Milli devleti yeniden Altı Ok'la inşa edeceğiz.
m
kesin lik le bu anket dogru tibki chp nin bu secimde tek basina iktidar olacagi gibi. ha ha ha ha
Adem-i Lisankeş-i Osmani
AK Saray,toplumdan muazzam bir tepki görmedi.Bu anket neticesine itibar etmiyorum.Ve fakat şikayet edenler haklıdır.Saray israftır.Halk aç,yetim aç,öksüz aç..Bütün bu ahvalde saray inşası günahtır.Ne saray muteber ne saray ehli...
kemal
1.AK saray yapı ruhsatı yoktur kaçaktır. 2.1400 trilyon gibi çok uçuk rakam harcanmış çok ciddi soruşturma gerektirir sayıştay raporlarını çok merak etmekteyim. 3.Devletin gelirlerinin kısıtlı olduğu bir dönemde bu kadar paranın böyle bir yapıya ayrılması çok ilginçtir.

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör