CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNDE AK PARTİ ADAYININ ALACAĞI OY ORANI..

Cumhurbaşkanlığı Seçiminde Ak Parti Adayının Alacağı Oy Oranı..
Tarih:
29 Mayıs 2014
Okunma:
2113

Bakan Veysel Eroğlu, yaptığı açıklamada Ağustos ayında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Ak Parti adayının yüzde 53 civarında oy alacağını açıkladı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, geçen yıla göre bu yıl yüzde 27 daha az yağış düştüğünü ancak yaptıkları çalışmalardan dolayı herhangi bir su sıkıntısının yaşanmayacağını söyledi. Bakan Eroğlu ayrıca Cumhurbaşkanlığı Seçimi öncesinde Ak Parti'nin oyunun yüzde 53 civarında olduğunu belirtti.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Aydın'ın Buharkent ilçesinde tekrarlanacak seçimler öncesi gittiği Buharkent'ten dönüşte Denizli'ye geldi. Denizli Valiliği'ni ziyaret eden Bakan Eroğlu'nu Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, daire müdürleri ve AK Partililer karşıladı. Karşılamanın ardından Denizli Valisi Abdülkadir Demir'i makamında ziyaret eden Eroğlu daha sonra basın mensuplarının gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM ANKETİNDE OY KULLAN

"SU KONUSUNDA SIKINTI YAŞANMAYACAK"

Bu yıl yağışların az olduğunu belirten Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, bu konuda gereken çalışmaları yaptıklarını söyledi. Tüm dünyada yağış konusunda değişikleri olduğunu kaydeden Eroğlu, "Dünyanın bazı yerlerinde sel baskınları, taşkınlar oluyor bazı yerlerde ise kuraklık var. Biz yarı kurak iklim bölgesi içindeyiz. Türkiye genelinde bizim için yağışların başlangıcı 1 Ekim tarihidir. 1 Ekim'den bu güne kadar yağışlara baktığımızda yüzde ortalama yüzde 27 oranında bir azalma var. Biz tabi ki çok baraj gölet inşaat ettik.

Bunları yapmasaydık başta İzmir olmak üzere İstanbul ve diğer şehirlerde susuzluk olabilirdi. 76 şehrin sıkıntı olan şehri hızla içme suyu baraj göletleri ve yer altı suyunu ve içme suyu arıtma tesisleri yaptık. Sıkıntı yok görünüyor. Atlatacağız. Marmara bölgesinde az bir yağış düştü. Orayı da çözüyoruz. Bizim B planı devreye giriyor özellikle İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova buradaki problemi de çözdük. Bir sıkıntı olmayacak" dedi.

"AK PARTİ'NİN YÜZDE 53 CİVARINDA"

Gazetecilerin MHP'nin çatı aday belirleme çalışmasına devam ettiği ile ilgili sorusuna da cevap veren Bakan Eroğlu, "Şimdi tabii ki bir defa buna MHP karar verecek değil. Ak Parti kendi adayını kendi belirler. Ak Parti'nin belirleyeceği adayın arkasındayız. Şu anda henüz adayımız ilan edilmedi.

Bekleyin az bir süre kaldı. Biraz daha sabredin. Mahalli idareler seçimlerinde belli bir oran yakalandı. Genel seçimle mahalli idareler seçimleri arasında 6-7 puan olabilir.

Baktığımız zaman Ak Parti'nin oyu yüzde 53-54 civarında. Birde tabii ki seçilecek özellikle Cumhurbaşkanı adayımızı büyük teveccühle kabul göreceğine inanıyorum" diye konuştu.

Bakan Eroğlu daha sonra Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ı da makamında ziyaret etti.

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM ANKETİNDE OY KULLAN

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 4 Yorum

Munis Efkan Fellah
Adalet Ve Kalkınma Partisi kesinlikle Çatı Adaydan korkuyor,Hakk yoldayız Be İhvan Urun Yezidlere Canlar
Hiç Güleceğim Yoktu
Ne içtiniz olm ilk turda seçilirmiş hiç güleceğim yoktu yani :))
Firat21
Bakan bey doğru söylüyor, Sol kesimden oy isteyen, ama AKP'nin eteğine takılmış giden HDP-BDP desteklerse 53% oy cepte. Hayırlı uğurlu olsun.
cCc bozkurtlar
bizce akp her zaman yaptığı gibi seçimin sonucunu kendisi yapmış bile ama şunu hiç unutmasınlar sayın erdoğanı ne kadar çok akp li sevmeyeni varmış adamlar başımızdan gitsinde nasıl giderse gitsin diyorlar hiç kusura bakmayın bu kez hep beraber kaybedeceksiniz güle güle akp

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör