CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNDE AK PARTİ ADAYININ ALACAĞI OY ORANI..

Cumhurbaşkanlığı Seçiminde Ak Parti Adayının Alacağı Oy Oranı..
Tarih:
09 Haziran 2014
Okunma:
3006

AK Parti, cumhurbaşkanlığı seçimlerine sayılı günler kala kamuoyu araştırmalarına hız verdi.

Mayıs ayının ilk yarısında yaptırılan anketlerde yüzde 52 olan destek, son hafta 54'e yükseldi. Yüz yüze yapılan araştırmaya 28 bin kişi katıldı.

Cumhurbaşkanlığı seçimleri için geri sayım sürerken, dikkatler Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylık konusunda vereceği karara odaklandı. AK Parti teşkilatlarıyla yapılan istişarelerin tümünden tartışmasız tek isim olarak çıkan Başbakan, kararını açıklamadan önce vatandaşın nabzını yoklamaya da devam ediyor. Erdoğan'ın adaylığına yönelik destek, AK Parti tarafından ülke genelinde gerçekleştirilen kamuoyu yoklamalarına da yansıdı.

İLK TURDA SEÇİLİR

Mayıs ayının son haftasında yapılan geniş kapsamlı araştırma da, Erdoğan'ın aday olması halinde ilk turda zorlanmadan seçileceğini ortaya koydu.

Mayıs ayının ilk yarısında yapılan anketlerde, vatandaşın yüzde 52'si, "Başbakan Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı olarak görmek istiyoruz" derken, bu oran son kamuoyu araştırmasında 2 puan daha artarak yüzde 54'e yükseldi.

Parti kaynaklarından alınan bilgiye göre, Erdoğan'ın adaylığına ilişkin son araştırma 25-31 Mayıs tarihlerinde yapıldı.

ARAŞTIRMALAR SÜRECEK

Ülke genelinde farklı yaş, siyasi görüş ve sosyoekonomik yapıdan 28 bin kişiyle yüz yüze gerçekleştirilen kamuoyu yoklamasında, sokaktaki vatandaşın yüzde 54'ü "Başbakan Erdoğan'ın adaylığını destekliyoruz" dedi.

Her görüşten seçmeni kapsayan araştırmada Erdoğan'a yönelik desteğin yüzde 54 oranına yükselmesi, Başbakan’ın cumhurbaşkanlığı adaylığının AK Partili olmayan seçmen tarafından da önemli ölçüde kabul gördüğünü ortaya koydu.

Adaylık konusunda henüz son sözünü söylememiş olan Erdoğan'ın, sivil toplum örgütleri, meslek örgütleri ve kanaat önderleriyle istişarelerini sürdüreceği ve halen devam eden yeni kamuoyu araştırmalarının sonuçlarının alınmasının ardından kararını açıklayacağı belirtiliyor.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 9 Yorum

Candan Er
Orta Doğu ve İslam dünyasını yakından tanıyan Milliyetçi ve aynı zamanda Laik biri olan Sn.İhsanoğlu Türkiye'de birçok sorunu çözebilir
şenol
hala bu milet erdoğan ve akp diyorsa bundan benim bi d,iyecegim var ben akp ve yandaşlık dahada cuhurbaşkalık onlara vermeyidüşünen zihniyetin arkasında cok şeylerin yattıgını kötünün de kötüsünü yaşamak isteyenlerin aklından başında yitirdiğini düşünüyorum .
serkan
Türk bayrağını yere indirilmesini sadece esefle konayan o askere vur emri vermeyen bu adamı halk cumhurbaşkanı secerse yazıklar olsun o insanlara zehir zıkkım olsun bu vatan
Cennaro Gattuzo
Son seçimlerde YSK açıklamasına göre CHP-MHP oyları AKP'den fazla e bu gidişle Kürtlerde de oy alamıcağına göre Tayyip Baba'nın seçilmesi zor,adama ÇATI diyosun sinirden bir tarafları ayrı oynuyor
VATAN
VERIN VERIN TAYIPE VERIN OYUDA TURKIYE BOLUNSUN İC SAVAS CIKSINDA RAHATLAYIN
Havuz Medyasına Dikkat
Havuz medyasının haberini paylaşmayın lütfen onlara göre erdoğan yuzde 99 bile alır
asdfghjklşi
seçilir değil seçilecek
bulbul
demekki vatandaş terörden memnun.... şikayet etmesinler o zaman bu terörden,pkk dan... katlanacaklar
Cezim
Anketçilik yapın. Ülkenin en yaramaz adamını bu halkın başına bela etmenin payandalığını yapmayın.

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör