DAVUTOĞLU-BABACAN PARTİYİ BİRLİKTE KURABİLİR

Davutoğlu-Babacan partiyi birlikte kurabilir
Tarih:
17 Ağustos 2019
Okunma:
1344

Ak Parti’den çıkacak iki partinin neden birlikte hareket etmedikleri yönünde sosyal medyada yapılan eleştirilere cevap geldi. Ali Babacan ile Ahmet Davutoğlu birleşerek tek bir parti kurabilir. Parti hazırlıklarını sürdüren Davutoğlu’nun yanında olması beklenen Ak Parti Eski Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ bu konuda ilk kez konuştu. Özdağ, Ahmet Davutoğlu’nun Ali Babacan ile sık sık bir araya geldiklerini ve Ali Babacan hareketi ile birlikte olmayı temenni ettiklerini söyledi.

Davutoğlu ile Babacan birlikteliği açıklanabilir

Ahmet Davutoğlu’nun sağ kolu olması beklenen Selçuk Özdağ, Ahmet Davutoğlu’nun 23 Ağustos 2019 Cuma günü önemli açıklamalar yapacağını duyurdu. Bu açıklamalarda Ali Babacan ile birlikte hareket edeceklerini duyurabileceği tahmin edilise de Özdağ “Temenni ederiz ki birlikte yürüsünler ama her zaman temenniler realitelerle örtüşmüyor” dedi.

Özdağ, "Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu birleşiyor mu?"  iddialarına ilişkin ise, "Babacan ile Davutoğlu görüşüyorlar. Hukukları devam ediyor. Sayın Davutoğlu, 'Sayın Gül ile bir yıl önce görüştüm ama Sayın Babacan ile kardeşlik ötesinde bir hukukumuz vardır, görüşüyoruz görüşmeye devam edeceğiz' demişti." ifadelerini kullandı.

"Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu'nu istemiyor" şeklindeki iddialara da cevap veren Özdağ, "Onlar söyleniyor, speküle ediliyor. Onlar şöyle bakıyorlar olaya, 'Sayın Davutoğlu'na genel başkanlık teklif edildiğinde kabul etmeseydi, Gül olacaktı, Gül'ü tavsiye etseydi, kendisi kabul etmeseydi' gibi şeyler söylüyorlar. Ama Sayın Davutoğlu olmazsa teklif etse bile bu kabul edilmeyecekti ve Binali Yıldırım olacaktı. Böyle bir şey söyleniyor ama bilmiyorum." ifadelerini kullandı.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör