DENGE ARAŞTIRMA ŞİRKETİ ANKET SONUÇLARI

Denge Araştırma Şirketi Anket Sonuçları
Tarih:
22 Ağustos 2013
Okunma:
4184

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik MKYK sonrası açıklama yaptı ve AK Parti'nin elindeki son anketi açıkladı. 


'Denge' araştırma şirketinin kamuyou üzerinde yaptığı ankete göre AK Parti'nin yüzde 51,4 oy aldığını belirten Hüseyin Çelik, "Onun için kimse boş hayallere kapılmasın" dedi. 

İşte Hüseyin Çelik'in konuşmasından satırbaşları; 

Hüsnü Mübarek artık tahliye edildi, serbest. Bu gelişmeyle adalet duygusu bir kez daha yara aldı. Mısır'daki darbeye darbe diyemeyenlere Mübarek 'mübarek' olsun.Darbe yapanların safında olmaktansa onların uzağında olmayı tercih ederiz. Zalımlerin ve kimyasal silah kullananların uzağında olmayı tercih etti. Biz gaza gelerek Suriye'ye girecek değiliz. Biz diplomaside kısa vadeli hesap yapanlardan değiliz. Bize işte NATO'nun en büyük ikinci ordusu sizsiniz diye gaz vermek isteyenler oldu ama biz aklımızla duygularımızı yönettik. 

Ama biz duygularımızı muhafaza ediyoruz. Fakat duygularımız aklımızı değil, aklımız duygularımıza hareket ettiriyor. 

AK PARTİ'NİN ELİNDEKİ SON ANKET 

Kalıcı katkı sağlayıcı önerilerle bize gelenleri başımızda taşırız. Ancak AK parti'yi eleştireyim gayreti içerisinde olanlar boşa yorulmasın, Türkiye'de bir siyasi istikrar vardır. Bu vesileyle size Ağustos ayında yapılan kamuoyu araştırma şirketi tarafından yapılan bir sonucu vermek isterim. 

Denge'nin yaptığı araştırmada halkımıza soruyorlar. 'Bugün seçim olsa kime oy verirsiniz?' diye... Verilen yanıtlar şöyle; 

AK Parti diyenler yüzde 51,4 
CHP diyenler yüzde 24, 
MHP diyenler yüzde 13 
BDP diyenler yüzde 7 

KİMSE BOŞ HAYALLERE KAPILMASIN 

Son anketlerde AK Parti'nin oyu yüzde 51.4'tür. Onun için kimse boş hayallere kapılmasın. Demokrasi vatandaş memnuniyetine dayanır. yaptıklarınızı halkınız onaylıyorsa, size bundan sonraki idare içinde yetki veriyorsa siz yolunuza devam edersiniz. 

SURİYE 

Suriye bizim komşumuz. Suriye halkı ile ciddi bir dayanışmamız var. Suriye'de yaralılar da sağlar da ne zaman kapımızı çalsa gönlümüzü açtık. Hastanemizi, imkanlarımızı onlarla paylaştık. Olması gereken budur. Birileri bize aferin desin diye bunu yapmıyoruz. Şam biraz daha ötede, sınıra yakın bölgelerde olsalardı çok daha insan gelebilirdi. 

Çözüm süreci ile ilgili çeşitli açıklamalarımız var, bu amaçla kurulmuş olan komisyon çalışmalarını bitirdi. Ancak PKK olmasa da biz kendini öteki hisseden, farklı etnik unsurlarının taleplerini karşılarız, bu bizim demokratik anlaşımızın gereğidir. Bunu yapacağız. 

EKONOMİK VERİLERİMİZ GELİŞMİŞ ÜLKELERDEN DAHA İYİ DURUMDAYIZ 

Biz açık bir ekonomi yürütüyoruz. Küresel dünyada artık hiç kimse antenlerini dünyaya kapatamaz. New York Borsası'nda birileri öksürdüğünde Borsa İstanbul’da birileri grip olabilir. 

Biz borcumuzun milli gelire oranımız açısından gelişmiş ülkelerden daha iyi durumdayız. Karamsarlığa gerek yok Türkiye’de siyasi istikrar var. Tüm olumsuzluklara rağmen turizm gelirlerimizde ciddi bir gelişme var. Ekonomik veriler gelişmiş ülkelerden daha iyi durumdadır. Nazar değmesin diyoruz. 

ERTUĞRUL ÖZKÖK'TEN TALİMAT ALACAK DEĞİLİZ 

Bütün ömrü darbelere payandalık yapmakla, verilen talimatlarla gazetecilik yapmakla geçmiş birisi bizi susmaya davet ediyor. İtibarının sonuna gelmiş, darbe şakşakçısı... Biz Ertuğrul Özkök ve benzerlerinin talimatıyla hareket etmeyiz. Ne zaman susup, ne zaman konuşacağımızı onlara sormayız. 

ÇÖZÜM SÜRECİ 

PKK ile ilgili husus şudur, PKK silahlı unsurlarını çeksin derken, peki silahlarını bıraktılar, bunlar ne olacak? İşin o kısmı belli zamanlamaya, adımlara bağlıdır. Eve dönüş yasasıyla mı, pişmanlık yasaıyla mı dönecekler? Bunlar yapılacaktır. Bu fitneyi bitirmemiz lazım.
Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 16 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
HAKAN
BAKACAZ BOŞ HAYALMI DOLU HAYALMI SECIMDE GORCEZ MHP DUSURUN DUSURUN BAKALIM SECIMDE KAFANIZA VURACAK TEK PARTI
vatandaş
akpnin taş çatlasa oyu yüzde 36 yı geçemez düştüğümüz bu durumdan sonra ama hile yapılırsa bilmem.
ülkücü
yahu allahınızı severeniz bu anketörlerde hiç akıl izan arama niye dersen pkk doğu benim diyor hükümette ne demek tabiki senin diyor gezide 4 tane aslan gibi gençler öldürülüyor ama kimseden tık yok öylemi asıl anketi seçimde görün yüzde 51 i rüyada gör
atletich
tayyip'e herkesin oyu nasip olmaz koçlar.allah sizlere hidayet versin.apoyu sizinkiler yakalamadımı?niye asmadınız.
Turkiyenin Mursisi Yolcu Edilecek
R de ada vapuru kalkıyo. Yandaş gurubun yaptığı sonuçtan farklı bi sonuç beklenemez zati.
vatan evladı
İdeolojik saplantılardan doğan apo gibi adamların üzerinden oy rantı elde etmeye çalışan herkes yine hüsrana uğrayacak... sorunu kökten ak parti çözecek... Yeni anayasa komisyonu da bu yüzden... Yürü be Ak parti...
genc türk
bebek katili ni aklayana millet oy mu verecek 40000 kisinin katilini ak layana oy verenin aklina sasarim uyan benim türk milletim uyan
M kalın
" ak akçe karagün içindir" .. " Anamın ak sütü gibi helal olsun".. Seçimler yaklaşıyor ak.... kara... Ortaya çıkacak
yalancı anketci
bir yalan ankette benden AKP
uyuma hüseyin
bu hüseyin çelik herhalde halisünasyon görüyor yüzde 51 miş güleyim
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör