DERSHANELERİN KAPATILMASIYLA İLGİLİ İLK ANKETLER!

Dershanelerin Kapatılmasıyla İlgili İlk Anketler!
Tarih:
19 Kasım 2013
Okunma:
5689

Türkiye'nin en büyük haber sitelerinden Rotahaber tarafından yapılan anketin sonuçları kamuoyu tepkisini ortaya çıkarması açısından önemli görünüyor. Sitede online olarak yapılan ankete şu ana kadar 38 bin 466 kişi katıldı. Ankete katılanlara kısaca  " Dersaneler kapatılmalı mı, kapatılmamalı mı? " diye soruldu.

Katılanlardan 22189'u kapatılmasın derken, 15536 kişi kapatılsın yönünde oy kullandı. Taraflar görüşsün ve bir ara çözüm bulsun diyenlerse 741 kişide kaldı. Oylamanın sonuçlarının yüzdelik dilimlere yansıması da şu şekilde oldu:

http://secimanketi.tv/news-images/rotahaber-dershaneler-anketi-sonucu.png

Sitemiz üzerinde  halen devam eden bir anketimiz mevcut bu konuda. Biz de ziyaretçilerimize "Dershanelerin Kapatılmasını Destekliyor musunuz?" diye sorduk. Ankete katılanların 37.19'si Evet kesinlikle kapatılmalı yanıtını verirken, % 36.41'i Hayır kesinlikle kapatılmamalı dedi.  İki anket sonucunu kıyasladığımızda Rotahaber'in ziyaretçilerinin daha çok dershanelerin kapatılmaması yönünde oy kullandığı görülürken, Seçimanketi.TV'de yapılan ankette ise daha vasat bir sonuç çıkıyor karşımıza. İki ankette hale devam ediyor..

http://secimanketi.tv/news-images/secimanketitv-dershaneler-anketi.png

 

Sitemizdeki Ankette Oy vermek için tıklayın..

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 35 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
murat
dershaneler yasa zoruyla kapatılmamalı.meb eğitimde kaliteyi yakalaya bilirse kendiliğinden zaten kapanır.
AVNİ
dershaneler KAPANMASIN.
Mehmet İlteriş
Dershaneye giden öğrencilere ve velilerine sorulsaydı
MEHMET 5 A
DERSANE KAPANMASIN
AYŞE ARIK 5 A
DERSHANELER KAPATILIRSA BÜTÜN ÇOCUKLARIN GELECEĞİ MAFF OLUR
MEHMET
KAPATILAMAZ ISTEMEYEN CALISMASIN KIMSE KIMSEYI ZORLA ÇALISTIRMIYOR.
enes
Kesinlikle kapatilmamali
Dersanede sömürülen öğretmen
Dersanelerde öğretmenlere yapılan zalimce davranışları,işkenceleri bir bilseniz içiniz burkulur.Başbakanım hakkımızı yiyen dersane sahiplerini dinlemeyin ve kapatında biz dersane öğretmenlerini kurtarın...
ssss
kapatılsın
kapatılmasın.
dersaneler sonuçta bi ihtiyaç gereği açıldı ve dersaneler kapatılsa bile özel ders var yine durumu olanlar özel ders alıcak olmayanlar alamiyicak eşitlik isteniliyorsa özel hasteneler, özel okullar, özel derslerde kaldırılmalı Boş yere eşitlikten bahsetmeyin.
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör