DEVA PARTİSİ LİDERİ ALİ BABACAN RTÜK KARARINI ELEŞTİRDİ

DEVA Partisi lideri Ali Babacan RTÜK kararını eleştirdi
Tarih:
16 Nisan 2020
Okunma:
2627

Ali Babacan, Fox TV'ye RTÜK tarafından verilen ceza hakkında "Düzenleyici kurumlar siyasal iktidarın bir sopası, tedip ve terbiye aracı olarak kullanılamaz." ifadelerini kullandı.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan
  sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, RTÜK tarafından Fox TV başta olmak üzere muhalif kurumlara verilen cezalara tepki gösterdi. 

Ali Babacan'ın açıklaması şöyle oldu:

 1) İfade özgürlüğü ve basın özgürlüğü demokrasilerin en temel ilkelerindendir. Bu özgürlüklerin varlığı, adaletsizlik, ayrımcılık, yolsuzluk ve diğer tüm hukuksuzlukların ortaya çıkarılması ve kamuoyu vicdanında yargılanması açısından hayati önem taşımaktadır.

2) Devlet, medyadaki ifade çeşitliliği ve özgürlüğünü yaptırım ve cezalarla sindirmeyle değil, tam aksine güvence altına almakla mükelleftir. Düzenleyici kurumlar siyasal iktidarın bir sopası, tedip ve terbiye aracı olarak kullanılamaz.

3) Verdiği cezalar ile medyayı baskı altına alan RTÜK’ün en son Fox Ana Haber ve bazı yayın organlarına verdiği cezalar, ifade ve basın özgürlüğüne yönelik Anayasal güvenceyi ortadan kaldırıcı niteliktedir ve kabul edilemez.

4) @Devapartisi, ifade ve basın özgürlüğünün kullanılmasını engelleyecek her türlü uygulamanın karşısındadır.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 5 Yorum

Şükrü
Cumhurbaşkanı Ali Babacan DEVA gelecek dertler bitecek
Mustafa
Dıl bekası hak fenası istedi bir mülkî tenim bir devasız derde düştüm ahhki lokman bi haber. Bu devadan da bize heyr yok.
sabanh115@gmail.com
Sayin A Babacan Beyefendi; Turkiye'de,ozgurluk yoksa,nasil Devleti elestirebiliyorsunuz???Sizin icin demokrasi USA ise, Afro ve Hispaniklerine yapilanlara n E diyorsunuz??? Bir vatandas olarak merak ediyoruz???
Eseses
Yazıklar olsun babacan daha siyasete başlamadan millet ittifakının bayrağını sallamaya başlamışsın sonun abdüllatif şener den daha çabuk silineceksin ve buna layıksın çünkü yanlış yerden davul çalmaya başlamışsın yazıklar olsun
Ersin
Akşama kadar adama hakaret etsinler, yalan haber sonrası yorumları ile milleti kandırmaya çalışsınlar sonra RTÜK ceza vermesin öyle... Yok böyle dünya. Hiçbir özgürlük başkasının hak ve hukukunu çiğmeyemez.

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?Oy Ver
Sonuçları Gör
Başlangıç: 28.09.2023 Bitiş: 28.09.2023