EĞER BU İDDİA GERÇEKLEŞİRSE!

Eğer Bu İddia Gerçekleşirse!
Tarih:
24 Ocak 2014
Okunma:
5007

Ana muhalefet partisinin kulislerinde, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve 30 Mart’ta yine Ak Parti’nin adayı olan Melih Gökçek’in, yakında ‘sağlık gerekçesi ile’ adaylıktan çekileceği yönünde ciddi bir beklenti var. CHP’liler, böyle bir durumda kendi büyükşehir adayları, MHP kökenli Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş’ın seçimi çok daha rahat şekilde kazanacağı görüşündeler.

Ancak yine aynı CHP’nin kulislerinde bazı partililerin dikkat çektiği bir başka nokta var. O da; CHP’nin geleneksel solcu ve Alevi seçmenlerinin Mansur Yavaş ismine mesafeli bir duruş sergileyebileceği yönündeki söylentiler.

Bu ihtimali göz ardı etmeyen CHP’liler, Yavaş’ın yanında meydanlara çıkacak olan ilçe adaylarının her zamankinden daha fazla önem kazandığını vurguluyorlar.

Partide ağırlık kazanan görüş, bir nevi denge unsuru olarak; Yenimahalle’de mevcut başkan Fethi Yaşar, Çankaya’da ise ‘sosyalist sol’ gelenekten gelen ve Alevi bir siyasetçi olan Durdu Özbolat’ın aday olmalarının, büyükşehir sandığını da CHP açısından olumlu etkileyeceği yönünde.

Hatta bazı CHP’liler, bizzat Büyükşehir Adayı Mansur Yavaş’ın da bu düşünceyi paylaştığını söylüyorlar.

Gökçek: Dedikoduları kendi partimdekiler çıkartıyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek BeyazTV'de katıldığı ve moderatörlüğünü Ferda Yıldırım'ın yaptığı Basın Kulisi programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Gökçek, adaylıktan çekilip çekilmeyeceği veya adaylıktan alınıp alınmayacağı ile ilgili soruya ise iki kaynak göstererek birisinin CHP kaynaklı olduğunu ifade ettikten sonra, diğer kaynağı da kendi partisi olarak göstererek "dedikoduları kendi partimden beni sevmeyenler çıkartıyor" şeklinde cevap verdi.

Melih Gökçek'in bu açıklamaları, parti içinde Melih Gökçek'in adaylığını istemeyenlerin varlığını ilk kez gün yüzüne çıkardı. Adaylıktan çekilip çekilmeyeceğine ise Gökçek'e muhalif olanların gücü gösterecek.

Vatan

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 33 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
öztürk
gökçek ankarada rahat kazanır, hiç kimse heveslenmesin.
Veli
Hiersein Haiti olsun
MEHMET KARAŞAHİN
TÜRKİYE CUMHURİYETİ İSTİKLAL MARŞIMIZI,EZANI,SUSTURMAYACAK BİR MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİNİ SAHALARDA GÖRMEK İSTİYORUZ. KANIMIIZI VERİYORUZ GEREKTİĞİNDE CANMIZIDA VERİYORUZ.
nasso
yeteeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrr melih çok çektik.
abbas yolcuya
Abi insanlığa hakaret olur ona insan demek . Hem mason ,hem hırsız ,hem yüzsüz ,parti gelenekleri olarak din istismarcısı bunlar.
abbas yolcu
insanlığın yüz karası i melih
mehmet
Ankarali ve mhp li olarak bir sefere karsilik chp ye oy verecegim cunku melih gokcek gibiler doymak bilmiyor ulkeyi yediler bitirdiler
şakamı bu ?
ben aleviyim ve hiçbir zaman mansur yavaş a meshep boyutundan bakmadım.. biz aksine mansur bey isabet olmuş diyoruz kendimizce.. bırakın bu saçmalıkları be arkadaş...
sieg
mhp'nin sahalara çıkma vakti geldi. akpnin gerçek yüzünü gördük ''yavru muhalefet'' makamını mehape değil ''Akape'' alsın.
hasan aktaş
çekilmesende gideceksin melih
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör