EKREM İMAMOĞLU TÜRKİYE GENELİ OYU YÜZDE 56

Ekrem İmamoğlu Türkiye geneli oyu yüzde 56
Tarih:
13 Ağustos 2019
Okunma:
1731

Seçim anketleri 23 Haziran 2019 İstanbul seçimlerinin ardından daha da yoğunlaştı. Ak Parti’nin eski gücünü kaybettiği, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da çok yıprandığının ortaya çıktığı seçimin ardından anket şirketleri kamuoyu araştırmalarına hız verdi. Ak Parti’den çıkması muhtemel iki partinin başında olmaları beklenen Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun da Ak Parti’yi daha da küçültebileceği konuşulıyor.

Gazete Duvar’da yer alan anket sonuçlarına göre Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun oy oranının yüzde 11 civarında olması bekleniyor. Bu da Ak Parti’nin çoğunluğu kaybetmesi anlamına geliyor.

Ekrem İmamoğlu’nun Türkiye geneli oy oranı

Ankara kulislerinde konuşulan bir anket siyaset dünyasını heyecanlandırdı. CHP ve İYİ Parti tarafından İstabul Büyükşehir Belediye Başkanlığına ortak adayı gösterilen Ekrem İmamoğlu’na HDP de destek vermişti. Ak Parti adayı karşısında 800 binin üzerinde bir farkla ipi göğüsleyen Ekrem İmamoğlu yüzde 54 oranında oy almıştı. Türkiye seçimi olarak da nitelendirilen İstanbul seçimlerinin sonuçları Ak Parti ve Erdoğan açısından büyük bir hezimet olarak da değerlendirilmişti. Bir anket şirketi “İstanbul seçimleri eğer Türkiye geneli bir seçim olsaydı, Ekrem İmamoğlu’nun alacağı oy oranı yüzde 56 olurdu” yorumunu yaptı.

PİAR Araştırma Şirketi Temmuz 2019 araştırma sonucu

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 1 Yorum

Murat
Gelecek parti katilicakmi katilirsa oyum gelecek partiye gb

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör