EN KAPSAMLI KÖŞK ANKETİNDEN İLK TURDA İHSANOĞLU ÇIKTI!

En Kapsamlı Köşk Anketinden İlk Turda İhsanoğlu Çıktı!
Tarih:
30 Haziran 2014
Okunma:
10999

Türkiye'nin en büyük online seçim platformu Seçimanketi.TV'de yapılan en kapsamlı ve en son köşk anketine göre Çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu ipi göğüslerken, Başbakan Erdoğan 2. isim oldu.

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin ortaya attığı Çatı Aday'ın bulunması ve açıklanmasıyla cumhurbaşkanlığı seçim süreci fiilen başlamış oldu. CHP ve MHP'nin, ortak çatı aday olarak açıkladığı Ekmeleddin İhsanoğlu ismi ilk etapta CHP yönetimi içinde çatlakların oluşmasına yol açsa da, gün geçtikçe CHP'nin içindeki muhalif isimler de İhsanoğlu'na destek vereceklerini açıkladı.

CHP ve MHP'nin dışında Ekmeleddin İhsanoğlu'na sağ ve sol partilerden destek verecekelri yönünde açıklamalar geldi. Merkez sağdan Büyük Birlik Partisi ve Demokrat Parti'nin destek açıklamasının ardından, Demokratik Sol Parti de Ekmeleddin İhsanoğlu'na destek vereceklerini açıkladı. Gözler Saadet Partisine çevrildi. Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Başbakan Erdoğan ile görüşmesi sonrası, sorular üzerine açıklama yaptı. ak Parti adayının belli olmasının ardından, destek verip vermeyeceklerini açıklamıştı. Abdullah Gül'ün aday olmayacağının açıklanmasıyla, Saadet Partisi'nin de bugünlerde kararını açıklaması bekleniyor. BDP ve HDP'nin Cumhurbaşkanı adayı da BDP genel Başkanı Selahattin Demirtaş oldu.

Çatı adayın açıklandığı gün, bize gelen kulis bilgilerine göre Türkiye'nin online cumhurbaşkanlığı seçim anketini başlattık. Aday olarak, Ekmeleddin İhsanoğlu, Selahattin Demirtaş ve Ak Parti'nin açıklayacağı muhtemel aday Başbakan Erdoğan isimlerini oylamaya sunduk.

ÇATI ADAY AÇIK ARA ÖNDE, İLK TURDA İŞİ BİTİRİYOR!

Ankete 9874 farklı ip'den 9874 kişi katıldı. İnternet üzerinden online yaptığımız ankette CHP ve MHP'nin ardından diğer partilerden de destek alan Çatı Aday Ekmeleddin İhsanoğlu açık ara önde. Ankete katılanlardan 7011 kişinin oyunu alan Ekmeleddin İhsanoğlu'nun % 71 oranına ulaştığını görüyoruz.

ERDOĞAN'A BEKLENEN DESTEK GELMEDİ

Ak Partili bakanların açıklamaları ve son yapılan anketlere göre % 50'nin üzerine çıkıldığı yönündeki haberler, anketimizin sonuçlarıyla çelişiyor. 30 Mart yerel seçimlerinde Cihan Haber Ajansı'na göre % 43,5 oy alan Ak Parti, Anadolu Ajansı'nın sonuçlarına göre de % 45,5 oy almıştı.

Seçimlerin iptal edildiği 2 ilde Ak Parti adayının kaybetmesi, Ak Parti'ye ve Erdoğan'a desteğin Yerel seçimlerden sonra artarak devam ettiği yönündeki açıklamaları ve anketleri yalanlar nitelikte.

Bizim anketimizde Erdoğan hayalkırıklığı yaşıyor. Kesin olarak açıklanmış olmasa da Başbakan Erdoğan'ın aday gösterileceğine kesin gözüyle bakılıyor.  Anketimizdeki oylama sonucuna göre, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın aday olması halinde % 18 oranında oy aldığı görüldü. 

http://secimanketi.tv/news-images/cumhurbaskanligianketi-sonucu-secimanketitv.jpg

KAYNAK :SEÇİMANKETİ.TV

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 41 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
kaptan
Bu ankete inananlara inanamiyorum akp nin kendi seçmenleri tatildemi )))
Bilal DOĞAN
Ekmeleddin İhsanoğluna,hayırlı uğurlu olsun.
Ramazan.
Diktatörlük olmasın diye. Ekmeleddin İhsanoğlunu seçin..
hüsnü çoban
genel başkanımızın gösterdiği adayı sadıkız tabi ihsan oğlu
babasifi
YA ne saçmalıyonuz bunu yayınlamıyacaksınız ama yalanında bi şerefi var 2 paralık ettiniz. Yalan bile gölgeye olsun yaslanır .
Basri yarımbay
Normal Kediler şarteli indirmezse bu iş tamamdır. RTE.nın görüp göreceği rahmet bu .
enverunlu
Ekmelettin İHSANOĞLU
OSMANCIK İL OLSUN
ES-SELAMU ALEYKÜM!Prof. Dr. EKMELEDDİN İHSANOĞLU T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI MAKAMINA HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN İNŞALLAH!
Celal celen
Tabiki EKLEMDDİN İHSANOĞLU GÖNLÜMÜZDE YATAN
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör