GENAR ARAŞTIRMA ŞİRKETİNDEN ÇARPICI SONUÇLAR

Genar Araştırma Şirketinden Çarpıcı Sonuçlar
Tarih:
17 Mart 2015
Okunma:
3662

GENAR Araştırma Şirketi son yaptığı anket sonuçlarını Akşam Gazetesi vasıtasıyla kamuoyuna duyurdu. Anket sonuçlarına göre Başkanlık Sistemi'ne ve Çözüm Süreci'ne halk desteği uçtu.

 Çözüm sürecinde kritik bir aşamaya gelinirken, seçmen de çalışmalara desteğini sürdürüyor. AK Parti'nin önceki gece yapılan Merkez Yürütme Kurulu'na (MYK) sunulan GENAR'ın anketinin şubat ayının son haftasında, 26 ilde gerçekleştirildiği belirtildi. 5 bin 202 kişiyle yüz yüze görüşülerek yapılan ankette yöneltilen sorulardan biri "çözüm süreci" konusunda oldu.

http://secimanketi.tv/2015-genel-secimleri/genar01.jpg

ÇÖZÜME DESTEK % 57'YE ÇIKTI

"Çözüm sürecini destekliyorum" diyenlerin oranı yüzde 56.9'u buldu. "Desteklemiyorum" diyenler yüzde 43.1'de kaldı.

AK Parti'ye oy verdiğini belirtenlerin:yüzde 88.2'si sürece desteğinin altını çizdi.

HDP'ye oy verenlerden yüzde 69.1'i "çözüm sürecini destekliyorum" dedi.

CHP'ye oy veren seçmenden yüzde 21.1'i süreci desteklediğini söylerken,

MHP'lilerde oran yüzde 17'de kaldı.

Kadınların yüzde 56.8'i sürece desteklerken erkeklerde bu oran 57.1'e ulaştı, karşı çıkanlar yüzde 42.9'da kaldı.

CHP'YE SEÇMENDEN 'BANK ASYA' UYARISI

http://secimanketi.tv/2015-genel-secimleri/genar02.jpg

"Bank Asya'nın paralel yapının kontrolünde olduğuna inanıyor musunuz?" sorusuna, araştırmaya katılanların yüzde 52.8'i "Evet" dedi. "Hayır" oranı yüzde 29.6 çıktı.

"CHP, paralel yapıya destek olsun diye Bank Asya'yı desteklemektedir" görüşüne "Evet" diyenlerin oranı yüzde 45, "Hayır" yüzde 37.2, "Fikrim yok" ise yüzde 17.4 çıktı. TMSF kanalıyla Bank Asya'nın yönetiminde yapılan değişikliği, ankete katılanların yüzde 39.8'i olumlu bulurken, yüzde 43.7'si "olumsuz" karşıladı

YENİ ANAYASA HEMEN ŞİMDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da sık sık 400 milletvekilliği isteyerek çağrı yaptığı yeni anayasaya araştırmadan yüzde 72.2'lik "Evet", "Hayır" oranı ise yüzde 27.8 çıktı.

AK Parti'ye oy verdiğini söyleyenlerin yüzde 85.5'i, HDP'ye oy verenlerin yüzde 82.2'si desteğini dile getirdi. MHP'de yeni Anayasa'ya "Evet" diyenler yüzde 57.1'i, CHP'de yüzde 54.1'i buldu.

(Akşam)

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 7 Yorum

halk
Bana göre AKP %42 CHP %27 MHP %17 Hdp %10 diğerleri %4
oyum perinceke
chp secmenine bak sen...gladyoyu destek cikiyor.. ben vatan partisine vercem..biktim! Cemaatlere arka cikanlarla isim olmaz
doğru
bütün seçimleri bilen şirket genar.ne kadar yalan diyende olsa 3 aşağı 5 yukarı sonuç aynı:akparti %48 chp%25mhp %14 hdp %8
CcC > MHP < CcC
Al bir yalan haber yalaka bir şirket daha !! Bu millet güyya Yüzde 72.2 vermiş daha bu millet sana Başkanlık verirmi Başkan olmadan insanlarımızın anasını ağlattın Başkan olduktan sonra se bu nefretle daha fazlasınıda yaparsın 2. Barışta yalan bu oy ve Teröristin salınma ve boyun eğme operasyonudur.
ali
ben bu çözüm denen vatana ihanetir hayır diyorum
osman aladağ
belliki yandaşsınız geçin o ayakları millet uyandı artık bu oyunlardan bitdiniz seçimlerde
halk
Bırakın bu yalanları elinizi vicdaniniza koyun konda bile itiraf etti el insaf sözde müslümansiniz müslüman adam yalan söylermi

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör