GENAR,HANGİ SEÇMEN, HANGİ PARTİLİ ANKETİ

GENAR,Hangi Seçmen, Hangi Partili Anketi
Tarih:
28 Eylül 2013
Okunma:
3263

GENAR Araştırma Şirketi Genel Müdürü Mustafa Şen, Habertürk ekranlarında konuk olduğu 'Akşam Raporu' programında 1 hafta içerisinde yapmış oldukları araştırmaların sonuçlarını açıkladı.
 
Yerel seçimlere az bir zaman kala, anket şirketleri kamuoyunun nabzını tutmaya devam ediyor. Araştırmalarıyla partilerin aday tercihlerini dahi belirleyen şirketler, son yıllarda seçimlere fazlasıyla yön vermeye başladı.

Bu şirketlerden biri olan GENAR, hafta sonu oynanan ve Beşiktaş-Galatasaray derbisinde yaşanan olaylardan yola çıkarak, 3 büyük takım taraftarının desteklediği siyasi partiler üzerine detaylı bir araştırma yaptı.
 
EN ÇOK TARAFTARI OLAN TAKIM
 
27 büyükşehirde, 1001 kişi üzerinde yapılan araştırmada vatandaşlara ilk olarak hangi takımı tuttukları sorusu yöneltildi. Bu soruya yanıt verenlerin yüzde 31 Galatasaray'dan yana görüş belirtirken, yüzde 29.1'i Fenerbahçe dedi.
Araştırmanın sonucuna göre; Beşiktaş'ı tutanların oranı yüzde 21.3, Trabzonspor'u destekleyenlerin oranı ise 6.8
 
GALATASARAY AK PARTİ, FENERBAHÇE CHP
 
Hangi takım taraftarının hangi partiye oy verdiği de yıllardan beri hep tartışılan konulardan biridir. Araştırmaya katılan vatandaşlara bu soru da yöneltildi. Çıkan sonuca göre; Galatasaraylı seçmen tercihini AK Parti'den yana kullanırken, Fenerbahçe taraftarı CHP yönünde görüş belirtti.
 
İşte partilerin taraftar oy dağılımı;
 
 
Adalet ve Kalkınma Partisi
 
Galatasaray: Yüzde 32
 
Fenerbahçe: Yüzde 28
 
Beşiktaş: Yüzde 18
 
Trabzonspor: Yüzde 6
 
Cumhuriyet Halk Partisi
 
Fenerbahçe: Yüzde 38
 
Galatasaray: Yüzde 29
 
Beşiktaş: Yüzde 21
 
Trabzonspor: Yüzde 7
 
Milliyetçi Hareket Partisi
 
Galatasaray: Yüzde 27
 
Fenerbahçe: Yüzde 24
 
Beşiktaş: Yüzde 24
 
Trabzonspor: Yüzde 11
 
Barış ve Demokrasi Partisi
 
Fenerbahçe: Yüzde 44
 
Galatasaray: Yüzde 24
 
Beşiktaş: Yüzde 20
 
DERBİDEKİ OLAYLAR SİYASİ UZANTILI
 
Araştırmaya katılan vatandaşlara yöneltilen bir diğer soru da haftasonu Beşiktaş-Galatasaray derbisinde çıkan olayları nasıl tanımladıkları konusuydu.
 
Bu soruya yanıt verenlerin yüzde 48.2'si yaşananları siyasi uzantılı bir olay olarak nitelendirdirirken, yüzde 35.3'lük bir kesim de Beşiktaş taraftar grupları içinde yaşanan bir olay olarak değerlendirdiğini ifade etti.
Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 6 Yorum

fanatik
yahu bu akp nasıl bir parti anlayamadık şimdide fener galatasaray demeye başladı yok fener chp ymişte yok cimbom akp ymişte vallahi ben anamdan doğdum doğalı cimbomluyum ama mademki cimbom akp nin takımıymış bu saatten sonra ben takım makım tutmam
bahar
takıma siyaseti katmayınız. Trabzonsporlular Rum,Fenerliler Yunan,Galatasaraylılar İtalyan nereden oluyor. Size Allah akıl fikir versin. Acil psikologa görünün saçma bir takım meselesi yüzünden katliam yaparsınız siz
John Doe
Doguda Fransiz kölesi olan kürtcü Galatasarayli bulunur- hani su apo pisligi falan... Bence Trabzonspor´un yüzde sekseni akepe´li...
cimbom
bdpye en cok fenerbahce taraftari oy veriyor cikmis yalan oldugu burdan belli guneydoguda halkin yuzde 80 galatasaraylidir
üyürübe
Süper güç yenilmez zengin ülkemizin en büyük sorunları futbol, türban birde sağda solda ölen alakasız araplar. Seviyorum lan bu ülkeyi. Herkes bu ülkede yaşamalı. Örnek ülkeyiz şerefsizim.
Yunus Emre
hani diğer takımlar?

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör