GEZİCİ ARAŞTIRMA 30 BÜYÜKŞEHİR ANKETİ SONUÇLARI

Gezici Araştırma 30 Büyükşehir Anketi Sonuçları
Tarih:
24 Şubat 2014
Okunma:
9825

Gezici Araştırma Şirketi 30 Mart yerel seçimlerine doğru halkın tercihini belirlemek amacıyla siyasi partilerin aday isimlerini sorarak 1 Şubat-16 Şubat 2014 tarihleri arasında 30 Büyükşehir'de kamuoyu araştırması yaptı.

Araştırma Büyükşehir örneklemi olarak farklı sosyo-ekonomik, sosyo-demografik gruplara tesadüfi yöntemlerle yarısı kadın yarısı erkek 63990 vatandaşla yüzyüze görüşülerek yapıldı.

Gezici Araştırma Şirketi sonuçları ilk kez Ak Parti'yi bu denli yüksek gösterdi. Hatta Sol'un kalesi konumundaki Eskişehir de Ak Parti tarafından alınmış durumda.

Mersin'i CHP'nin aldığı anket sonuçlarına göre Aydın'da CHP adayı Özlem Çerçioğlu diğer partilere fark atıyor.

Ordu Büyükşehir de Ak Parti tarafından alınırken Tekirdağ'da CHP ile Ak Parti arasında aşağı yukarı bir puanlık bir fark var.

MHP Adana'yı ve Balıkesir'i alıyor ancak Balıkesir'de hemen ardında Ak Parti 2. sırada yer alıyor.

Kahramanmaraş da, Ak Parti'nin kalesi konumundaydı ancak MHP adayı Tahir Akgemci, Ak Parti ile MHP arasındaki 43 puanlık bu dev farkı kapatmak üzere..

İşte çok tartışılacak 30 büyükşehir anketinin sonuçları:

http://secimanketi.tv/news-images/anketsonuclari2.png

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 35 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
muslu
Arkadaslar oylar Akp ye cok yasa sayin basbakanim ALLAH yar ve yardimciniz olsun
ISVICRELIM
bdp güneydoğunun bir kismini alir diye düsünüyom
malatya
bu anketler kesinlikle saçma malatya da her önüne gelen 10 kişiye sor 6 tanesi saadet partisinin adayına oy vereceğini söylüyor, ne gariptir ankette saadetin adı bile yok, böyle yoklama yapılmaz bu anket değil psikolojik şekillendirmedir
Gurbetçi
Arkadaslar su anketi yapanlar neden hiç doğrusunu yapmıyorlar veya yayinlamiyorlar sonunda hep mort olmalarına rağmen kac secim gecti yerel ve genel olarak hepsindede CHP ilk sırada gözüktü yeri geldi fark attı lakin sonuclar hiç te oyle olmadı ornegin Ankara İstanbul
hatay
Hatay - CHP! Akp'nin en başarılı belediye başkanı CHP'den aday oldu. Ve kazanmasına kesin gözüyle bakılıyor.
serok
oylar bdp ye..
ADANALI
MHP; ADANA,MERSİN.BALIKESİR HATAY, ANKARA, KAYSERİ VE ERUZURUM'DA ŞAHA KALKACAK
murat
sevgili arda chp bursayı alamaz.bursayı gene akp alır ama bu sefer açık ara alamaz en fazla 4-5 puan farkla alır..kocaelide de chp eski gücünde değil akp alır.mhp kayseri ve sakaryayı alamaz ama maraş ve erzurumda bence şansı akpden daha yüksek.
Ismarlama Anket
Akp il binasında mı yaptınız? Chp Eskişehir'i kaybetmez BDP'de büyük ihtimal Urfa'yı alır Maraş'ta Akp alır Mersin'de Chp Adana kritik Akp alabilir Akp Mhp yarisir Chp de aradan çıkabilir.
selim
Ordu'da CHP kaybetmişti,AKP kıl payıyla öne geçmişti. Fakat son olaylardan sonra ister yolsuzluk ister pkk anlaşması Ordu'da CHP'nin çook rahat kazanmasını geçtim,MHP oyu fırlayacak. AKP ümidi kessin. Çünkü Karadenizin CHP kalesi Ordu'dur.
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Yerel seçimlerde hangi kesim seçim sonucunda etkili olur?

Bu ankette birden fazla seçim yapılabilir.
Oy Ver
Sonuçları Gör