GEZİCİ ARAŞTIRMA ANKETİNDE CHP SÜRPRİZİ !

Gezici Araştırma Anketinde CHP Sürprizi !
Tarih:
29 Temmuz 2013
Okunma:
4968

Gezici Araştırma Şirketi'nin, Türkiye genelinde 13-19 Temmuz arasında 5 bin 278 katılımcıyla yüz yüze gerçekleştirdiği ankette ilginç bir tablo ortaya çıktı. Bölgelere bakıldığında AK Parti'nin oy kayıpları İç Anadolu, Akdeniz ve Marmara'da daha fazla.
 
Yerel seçimlerde AK Parti'nin mevcut belediyelerinin yüzde 20'sini kaybetme ihtimali oldukça yüksek. Anket rakamlarına göre CHP Akdeniz, Marmara ve Karadeniz'de oylarını ciddi bir şekilde artırdı.
 
Daha önce de AK Parti'nin oylarının sürekli düşük çıktığı anketlere imza atan şirket, bu kez AK Parti'nin Ankara'da 3. parti durumuna düştüğünü ileri sürdü. Gezici'nin anketine göre Ankara'da CHP'nin AK Parti'ye karşı bir üstünlüğü söz konusu. CHP yüzde 33, AK Parti ise yüzde 30'la üçüncü sırada. MHP yüzde 31'le CHP'yi takip ediyor.
 
İstanbul'da da CHP'yi birinci parti olarak gösteren anket şirketi, en beğenilen lider sıralamasında ise ilk sırada Abdullah Gül'ü gösterdi..
Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 1 Yorum

Yeliz Türkmen
Çok radikal bir sonuç gibi gelebilir ama sanırım Ak partinin oyları düşecek. Apo ile yürütülen süreç ak parti oylarını epey düşürecek gibi

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?Oy Ver
Sonuçları Gör
Başlangıç: 12.05.2021 Bitiş: 12.05.2021