GEZİCİ ARAŞTIRMA HAZİRAN ANKETİ SONUÇLARI

Gezici Araştırma Haziran anketi sonuçları
Tarih:
08 Haziran 2018
Okunma:
8660

Murat Gezici'nin sahibi olduğu Gezici Araştırma Şirketi tarafından yapılan ve 8 Haziran 2018 tarihinde açıklanması beklenen seçim anketi sonuçları Reuters'ta yayınlandı. Anketin ayrıntılarının ve araştırmaya yönelik püf noktalara değinilen haberde cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ilk turda hangi adayın ne kadar oy alacağına yönelik çıkan sonuç, seçimlerin 2.tura kalacağını gösteriyor. 

Gezici araştırma anket sonucu

Tayyip Erdoğan yüzde 48.7

Muharrem İnce yüzde 25.8
Meral Akşener yüzde 14.4
Selahattin demirtaş yüzde 10.1

Türkiye geneli online seçim anketine katıl

Gezici Araştırma Şirketinin 24 Haziran seçimlerine dair yaptığı son ankete göre cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci tura kalıyor, parlamentoda ise AKP-MHP-BBP ittifakı çoğunluğu sağlayamıyor.

Sonuçlara göre ankete dair bilgiler Reuters haber ajansıyla paylaşıldı. 12 il 67 ilçe ve 378 mahallede toplam 6 bin 811 katılımcıyla 25-26 Mayıs'ta yapılan ankete katılanların yaklaşık yarısı kadın.

Kararsızların oylarının dağıtılması sonucunda cumhurbaşkanlığı seçiminde:
Cumhur İttifakı'nın adayı Recep Tayyip Erdoğan'ın yüzde 48.7,
Millet İttifakı'nın adayı Muharrem İnce'nin ise yüzde 25.8 oy aldığı belirtiliyor.
İYİ Parti'nin adayı Meral Akşener'in yüzde 14.4,
HDP'nin tutuklu adayı Selahattin Demirtaş'ın yüzde 10.1,
Saadet Partisi adayı Temel Karamollaoğlu'nun yüzde 0.6,
Vatan Partisi adayı Doğu Perinçek'in ise yüzde 0.4 oy almasının beklendiği aktarılıyor.

Milletvekili seçiminde ise
Cumhur İttifakı yüzde 48.7,
Millet İttifakı yüzde 38.9 oya ulaşıyor.

Ankette HDP'nin yüzde 11.5 oy oranına ulaşarak barajı aştığı belirtiliyor. Bu sonuçlarla AKP ve müttefikleri parlamentoda çoğunluğu sağlayamıyor.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 4 Yorum

Nankörlük
20-30 yaşında olup oy verenler !,,! Ah keşke doğduğunuz günleri yaşasaydınız. Örneğin bir kan tahlili için bir hafta uğraşmıştım ve doktor zaman aşımına uğradığından ikinci bir tahlil istemişti. Şimdi kan tahlilini sağlık merkezinde yapıyoruz.Bir iki saate hazır oluyori...........10 litrelik bidonlarla 15 ay boyunca Her gün 3-4 kez suyu satın alır eve taşırdım. NANKÖRLÜK YAPMAYIN
A-Z
Erdogan Devletin,Brokrasinin,Valilerin,Kaymakamlarin,Askeriyenin ,Emniyetin,Holdinglerin,Zenginlerin,devletin Ucaklarinin,Helikopterlerinin,TRT Özel TV'lerin yazili Medyasinin destegi var.Mualefette ince Aksener,Karamollaoglu,Demirtas,Perincek'in ise yukardaki imkanlardan hic bir seyleri yok.Bu adaletmi,demokrasimi,vicdanmi ve insana saygimi yani er meydaninda biri yagli biri yagsiz pevlivan gibi
A-Z
Aksener,Erdogan,ince'nin secim meydanlarinda anlattigi konular yüzeysel basit dünyayi ve degisimi takip etmeyen söylemler yani hava civa...Karamollaoglu,hele Perincek,Demirtas'i fazla duymamamiza ragmen gercekci ciddi ayaklari yere basan Politikacalar olarak karsimiza cikiyor.
halk
artık emekli olma zamanı geldi...

Yerel seçimlerde hangi kesim seçim sonucunda etkili olur?

Bu ankette birden fazla seçim yapılabilir.
Oy Ver
Sonuçları Gör