GÜL MÜ ERDOĞAN MI CUMHURBAŞKANI OLSUN?

Gül mü Erdoğan mı Cumhurbaşkanı Olsun?
Tarih:
31 Ağustos 2013
Okunma:
2862

Metropoll Araştırma Şirketi'nin yapmış olduğu 'Gül Mü Erdoğan Mı' anketi Today's Zaman'da yayınlandı.
 
Daha önce yaptığı birçok ankette 'Halk, Cumhurbaşkanlığı için Erdoğan ve Gül arasında kalırsa Gül'ü seçecek' sonucuna ulaşan MetroPoll araştırma şirketi ilginç bir araştırmaya daha imza attı. Today's Zaman'a yapılan anket sonuçlarına göre; bugün seçim olsa AK Parti'ye oy verenlerin 3'te 1'i başka bir partiye geçiş yapıyor.
 
HÜSEYİN ÇELİK: OLDUM OLASI İNANMIYORUM
Daha önce Metropoll Araştırma Şirketi'nin yaptığı 'Cumhurbaşkanlığı seçimi için Gül mü, Erdoğan mı?' konulu ankete hükümet kanadından sert eleştiriler yöneltilmişti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, konuyla ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada, "Metropol şirketinin verilerine ben oldum olası inanmıyorum, güvenilir bulmuyorum. Çok kısa bir süre 2009 seçimlerinde AK Parti bu şirketle de çalıştı. Türkiye'nin her tarafından bizi ofsayta düşürdüler. Metropol'ün verilerine dolayısıyla inanmıyorum" ifadelerine yer vermişti.
 
EN BEĞENİLEN LİDER
Haziran ayında yayınlanan ve büyük tartışmalara neden olan anketin ardından Metropoll Araştırma Şirketi, Ağustos ayında yaptığı araştırmanın sonucunu da kamuoyu ile paylaştı. Today's Zaman yazarı Abdullah Bozkurt'un köşesinden duyurduğu ankette en beğenilen lider Abdullah Gül olarak gösterildi. Beğenilme oranında Gül yüzde 76,5 ile zirvede yer alırken, Başbakan Erdoğan yüzde 63 ile ikinci sırada yer aldı.
 
GÜL, ERDOĞAN'A FARK ATTI
Ankette dikkat çeken en önemli detay seçmenin tercihini Abdullah Gül'den yana kullanıyor olması.Ankette seçmenlere 'Erdoğan ile Gül arasında seçim yapılsa kime oy verirsiniz?' sorusuna yanıt verenlerin
yüzde 50.3'ü tercihini Gül'den yana kullanıyor. Erdoğan'ı destekleyenlerin oranı ise 29.3'te kaldı.
Today's Zaman yazarı Abdullah Bozkurt, anketle ilgili yaptığı değerlendirmede, Başbakan Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı seçilme olasılığını 'bıçak sırtında' şeklinde yorumladı.
Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 5 Yorum

BGM
Bence Cumhurbaşkanı Devlet Bahçeli Olmalıdır.Başbakan Muharrem İnce
sert türk
benim tercihim sayin devlet bahceli benim destegim de böyle
TurkOgluTurk
IKISIDE TURK DUSMANI BANU AVAR CUMHURBASKANI OSMAN PAMUKOGLU BASBAKAN OLSUN!
gokhan
Eğer tayyip erdoğan cumhurbaşkanlığına aday olursa abdullah gül karşısına rakip olarak çıkmaz
yorumcu
Her ikiside degil ATATÜRK cumhuriyet degerlerine sahip çıkacak biri olmalı cumhurun başı cumhuriyete düşman birilerinden cumhur başkanı olurmu

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör