GÜNCEL ANKETLERİMİZ SONUÇLANIYOR !

Güncel Anketlerimiz Sonuçlanıyor !
Tarih:
03 Eylül 2013
Okunma:
2934

Sitemiz üzerinden bir süredir devam eden anketlerden bazılarının sonuçlarını paylaşıyoruz. Suriye ve Mısır konusunun gündemi çokça meşgul ettiği şu günlerde, kamuoyu gerçek gündeminden belki de uzaklaştı.

Güncel anketlerimizden özellikle İstanbul'u ilgilendiren iki anketimizle, Hükumetin en fazla ihmal ettiği kesim kimdlerdir ? anketinin sonuçlarını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

İlk anketimiz Temmuz ayının en fazla tartışılan gündemi Gezi Parkı olaylarıydı. Biz anketimizde Gezi Parkı referandumuna ilişkin "Gezi Parkı Referandumunda Oyunuz Nedir ?"  diye sorduk. Anketimize 3188 kişi katıldı. Sonuçlar CHP tabanını memnun edecek, Hükumeti üzecek gibi. Zira % 76 gibi büyük bir oran Geiz Parkı olarak kalması yönünde oy kullandı. 
 

İkinci anketimiz yine İstanbul ile ilgili bir anket. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'nın kamuoyu tarafından nasıl algılandığını görmek için "Sayın Kadir Topbaş'ın çalışmalarını nasıl buluyorsunuz?"  diye sorduğumuz anketimize 1253 kişi katıldı. Ankette Çok başarısız ve abartılı diyenlerin oranı %46,61 olurken, Günü kurtarma politikaları güdüldüğünü düşünenlerin oranı %28,97 iken, Kadir Topbaş'ın çalışmalarını İleriye dönük ve başarılı bulanların oranı %24,42'de kaldı

 
Hükumetin bazı kesimleri ihmal ettiği, bazı kesimlere ise daha fazla rağbet ettiği özellikle sosyal medyada çokça tartışılıyor. Biz de gerçekten böyle bir algı var mı diye düşündük ve ziyaretçilerimize  "Hükumet en çok kimleri ihmal etti ?" diye sorduk. 1748 kişinin katıldığı ankette sonuçlar hayli enterasan çıktı.

En fazla ihmal edilen kesim % 47,54 ile öğretmenler oldu. İhmal edilen kesimin daha çok ataması yapılmayan öğretmenler sınıfı olduğunu sitemize gelen yorumlardan görüyoruz. 300 bin kişiden oluşan bu dev grup ilk etapta fark edilmese de, anketimizde kendini göstermeyi başarmış görünüyor.


 
Hükumetin ihmal ettiği kesimlerden bir diğeri de İşçiler. İşçiler % 11,78 ile ikinci sırada yer aldı. Emeklileri de unutmamak gerek. Türkiye'de geçim şartlarının zorlaştığı şu günlerde emeklilerimizin ihmal edildiğini düşünenler de anketimize katılım göstermiş ve % 11,21 oranıyla en fazla ihmal edilenler sıralamasında üçüncü sırada yer almış. İhmal edilenler sınıfında öğrenciler ve fakirler de ilk sıralarda yer alan diğer seçenekler oldu.

Anketimizin en alt kısmında yer alan yani Hükumetin en az ihmal ettiği sınıflar ise İmamlar, Gurbetçiler ve Zenginler oldu. 

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 4 Yorum

TOGİ
Admin : ** Buradaki ankette "Ataması yapılmayan öğretmenleri" eklememiştik. Tümü, öğretmenler başlığında eklenmişti. **
ÖĞRETMENLER DEĞİL ATAMASI YAPILMAMIŞ ÖĞRETMENLER DÜZELTİRSENİZ SEVİNİRİZ
sefil memur
Atanamayan ogretmen adayları egitim fakultesini yazarken hükümetin hangi üyesine, meclisin hangi vekiline sordunuz. Bundan sonraki tercih robotunu chp hazirlasin.
Sefil Öğretmen
Öğretmenini çapulcu gibi gören bir zihniyetin ilerlemesi olası mı sizce ? Atatürk zamanında bir ilçeye öğretmen atanınca onu karşılamaya Kaymakam gelirmiş. Anlayış farkı işte. Osmanlı'nın son dönemi gibi.İmamlar el üstünde,diğerleri sanki kafir
Funda Güler
Mustafa Sarıgül aday olursa Topbaş'ın işi zor. Atanmayan öğretmenlere gelince, onların bedduaları bu hükumeti yıkmaya yeter de artar bile.

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör