GÜNDEM YİNE TÜRBAN, BU DEFA CHP TEMKİNLİ!

Gündem Yine Türban, Bu Defa CHP Temkinli!
Tarih:
31 Ekim 2013
Okunma:
5047

Meclis Genel Kurulu'ndan AKP ile CHP arasında türban tartışması çıktı. CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, "Seçim yaklaştı, istismar zamanı, istismar mevsimi açıldı. Sandık yaklaştı, oylarınız düşüyor, meydanlarda 'benim başörtülü bacım' size onu dedirtmeyeceğiz. Size o istismarı yaptırtmayacağız" derken AKP Grup Başkanvekili Belma Satır da, "Kadın üzerinden, din üzerinden ve başörtüsü üzerinden siyaset yapmayı artık bırakın. Buradan size ekmek çıkmaz. Bu konuda izin ve icazet olmaz" dedi.

Meclis Genel Kurulu, Başkanvekili Meral Akşener başkanlığında toplandı. AK Partili kadın milletvekillerinin türban ile Meclis'e gelme kararının ardından CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz'ın Genel Kurul'a ceketinin içindeki Atatürk tişörtü ile gelmesi dikkat çekti. Yılmaz, AKP'li vekillerin türban ile Genel Kurul'a girmeleri sırasında ceketinin içindeki Atatürk tişörtünü göstereceğini ifade etti.

-DEMOKRATİKLEŞME PAKETİNDE YER ALAN TEKLİF GENEL KURUL'DA-

Genel Kurul'da, AKP'nin Meclis gündemine ve çalışma saatlerine ilişkin grup önerisi kabul edildi. Buna göre Genel Kurul'da bugün Bir Üniversite Adı ile Bir İlçe Adının Değiştirilmesi Hakkında Kanun Teklifi görüşülecek. Demokratikleşme paketinde yer alan teklif, Nevşehir Üniversitesi'nin adının Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ve Siirt İli Aydınlar İlçesinin adının "Tillo" olarak değiştirilmesini öngörüyor.

-SPORDA DOPİNG VAKALARINI ARAŞTIRMAK ÜZERE MECLİS'TE KOMİSYON KURULACAK-

Meclis'te sporda doping olaylarını masaya yatırmak üzere araştırma komisyonu kurulacak. AK Parti'nin önerisine göre 5 Kasım Salı günü Genel Kurul'da Türk sporunda yaşanan doping vakalarının araştırılmasına ilişkin araştırma önergeleri görüşülecek.


Genel Kurul'da haftaya Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun Tasarısı ile Anayasa Mahkemesinin Kuruluşu ve Yargılama Usulleri Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı temel kanun olarak görüşülecek.

-TÜRBAN TARTIŞMASI ÇIKTI-

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, AK Parti grup önerisi üzerinde yaptığı konuşmada, "Sizin gizli gündeminiz var. Sorum şu; 5 sene sonraki gündeminiz ne olacak? 5 sene sonra 'öğretmenler başı açık giremez' diye karar mı çıkaracaksınız? 5 sene sonra 3 yaşındaki çocuğa türban takılacak diyecek misiniz, demeyecek misiniz?

Siz 11 yıldır bekleyip bugün niye gündeme getiriyorsunuz biliyor musunuz, seçim yaklaştı, istismar zamanı, istismar mevsimi açıldı. Sandık yaklaştı, oylarınız düşüyor, meydanlarda 'benim başörtülü bacım' size onu dedirtmeyeceğiz. Size o istismarı yaptırtmayacağız.
Açıklama yapıyorsun, 'temizlendim geldim' diye, kapanmayanlar kirli mi, böyle bir mantık olabilir mi" diye konuştu.

-"BURADAN SİZE EKMEK ÇIKMAZ"-

AKP Grup Başkanvekili Belma Satır da, "Kadın üzerinden, din üzerinden ve başörtüsü üzerinden siyaset yapmayı artık bırakın. Buradan size ekmek çıkmaz. Hac vazifesini yerine getiren arkadaşlarımızdan bir kısmı veya tamamı bundan sonraki özel hayatında başörtüsü kullanmaya karar vermişler ve Meclis'e böyle gelmek arzusundalar. Bu konuda izin ve icazet olmaz. Biz milletvekilleri olarak buna saygı duyarız" diyerek yanıt verdi.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 12 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
şener
kılıçdaroğlu değil bu adamın partinin başına geçmesi lazım. işte o zaman akp'ye karşı güçlü bi muhalefet olmuş olacak. şu an sadece mhp var. chp'nin başındaki adam dinle ilgili herşeye karşı çıkıp,Türk ve Cumhuriyete uzatılan ellere izin veriyor
vatandaş
bu adama hayran oldum yeminle oy vereceğim
chp
Sayın Muharrem ince'nin de kızkardeşi baş örtülüymüş
John Doe
Süslümallar tiyatrosu- yemez millet.
emre
CHPyi sevmem ama bu adamı seviyorum..
Ahmet Güney
Her seçim öncesi Ak Partinin oyları düşüyor diye yaygara yapıyorlar. Ama Ak Parti her seçimden oyunu artırarak çıkıyor. Şu anda sol kesme en yakın anketler bile Ak Partiyi açık ara önde gösteriyor. Yani siz istediğiniz kadar söylenin Ak Parti 2023 e kadar iktidar.
Sümeyye
benim babam başörtülüydü,üniversiteye giremedi diye mağdur edebiyatı yapmasın akpliler :)
Nurgül
Muharrem İnce'nin baaşörtülü bir kız kardeşi olduğunu biliyor muydunuz?Bilmiyordunuz çünkü o başörtüyü siyasette rant sağlamak için kullanmıyor
hülooooğğğğ
Büyüksün sayın vekilim!
i orhan
akp nin işini istanbulda sarıgül ankarada ince bitirecek
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör