HANGİ ARAŞTIRMA ŞİRKETİNE GÜVENECEĞİZ?

Hangi Araştırma Şirketine Güveneceğiz?
Tarih:
07 Mart 2014
Okunma:
12111

Metropoll araştırma şirketi ses kayıtlarının çıktıktan sonra yaptığı anketi açıkladı.

Metropoll araştırma şirketi ses kayıtlarının çıktıktan sonra yaptığı anketi açıkladı. Sonuçlara göre AK Parti ile CHP arasındaki fark yüzde 10'a düştü

Metropoll'ün Şubat ayının son haftasında yapılan anket sonuçları açıklandı. Anketteki veriler Ak Parti'de sarsıntı yaratacak. Zira ses kasetleri sonrasında partinin oylarında ciddi bir kayıp olduğu görülüyor. Metropoll'un anketine göre ilk kez Ak Parti ile CHP arasında oy farkı yüzde 10'a düştü.

2009'DAKİ ORANIN ALTINA DÜŞECEK


Yapılan ankette "Önümüzdeki seçimde hangi partinin belediye başkanına oy vereceksiniz" diye soruldu. Açıklanan sonuçta; Ak Parti oyları yüzde 36.3 çıkarken, CHP oyları ise yüzde 28 çıktı. Veriler Ak Parti'nin 2009 yerel seçimlerindeki oy oranın da altına ineceğine işaret ediyor. Aynı ankette MHP yüzde 14,6 BDP/HDP ise 6,7 çıktı.

http://secimanketi.tv/news-images/metropoll-1.jpg

 AK PARTİ ERİYOR
Metropoll 17 Aralık'tan itibaren yaptığı tüm anketleri de arka arkaya sıraladı. 17 Aralık öncesi yüzde 51.8 oy oranına sahip olan Ak Parti, ses kasetleri ve operasyon sonucu ciddi bir oy kaybı yaşayarak yüzde 36'lara kadar düşmüş görünüyor.

http://secimanketi.tv/news-images/metropoll-2.jpg

Seçimanketi.TV olarak tüm anket sonuçlarını sitemizde yayınlıyoruz. Bugün yayınlanan Akşam Gazetesi'nin KONDA sonuçlarıyla Metropoll sonuçları arasında tam bir uçurum var.

Kamuoyu da hangi araştırma sonucuna inanacağını şaşırmış durumda.

KONDA anketine göre Ak Parti yüzde 50'ye dayandı, CHP çakıldı. Metropoll tam tersini söylüyor. Metropoll anketine göre Ak Parti eridi, CHP yükselişte.

En doğru sonucu 30 Mart gecesi göreceğiz.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 30 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
MKS
Atası seçme hakkı vermiş :) Komik adam bir baksaydın atanın verdiği hakka Atan kimim oy kullanacağını seçiyordu Atan Kimin aday olacağını seçiyordu Bunun adı seçim di :)
alican
ali osman, bu cumhuriyeti kuran chp ye ettiğin laflar seni kabrinde bulur yapışır. yazıklar olsun bu ülke 60 senedir sağ hükümetler tarafından yönetilmekte, ve her nasılsa,solcular haindir denilebiliyor.lanet okumayacağım size ATAM seçme hakkını bu yüzden verdi, yazık size...
SADECE BİR VATANDAŞ
TC İLYAS2 saat önce ADAM HALA 1. İSE BRAVO İLAVETEN AK PARTİDEN ÖNCEKİLERİ BİR ARAŞTIRIN BİLSAYARIN BAŞINDASINIZ DOLAR 83.467....663.7739 ÇIKMADIMI
hayatın yükü ağırdır
1996 2002 seneleri 5 senede doların 83.467.....663.739 çıktığını dönemi çok iyi hatırlıyorum 32 yaşımdayım o zaman 100.000 dolara aldığım makinelerin parasını öderken abim rahmetli çalışıp ta ödeyeceğiz hesapta 20 taksitten 6 taksit ödeyemeden battık
TC İLYAS
ADAM HALA 1. İSE BROVA
TC İLYAS
YAYINLANAN SESLİ VE GÖRÜNTÜLÜ BUNCA KASETLERE RAĞMEN AKP HALA BİRİNCİ GÖSTERİLİYORSA VEDE BU BİR GERÇEKSE BU MİLLETTE AKIL TUTULMASI OLUŞMUŞTUR.
serkan
her seçimde oyumu akp ya attım ama bundan sonra asla
ALİ OSMAN
SES KAYITLARI SADECE CHP NİN UMUDUNU ARTTIRDI AMA BİR GERÇEK VAR AK PARTİYE OY VEREN KİMSE İNANMADI İNANMAYACAKTA İFTİRALARA DEVAM EDECEKLERDİR AMA CHP NİN ÜLKEYE ZARARDAN BAŞKA HİÇBİR AMACI YOK ESKİDEN BÖYLEYDİ BÖYLE DEVAM EDECEK
DERTLİ
istanbulda SARIGÜL
OOO
Akp ZAMAN'la ERİYOR..............
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Yerel seçimlerde hangi kesim seçim sonucunda etkili olur?

Bu ankette birden fazla seçim yapılabilir.
Oy Ver
Sonuçları Gör