HANGİ PARTİNİN KAÇ ÜYESİ VAR ?

Hangi Partinin Kaç Üyesi Var ?
Tarih:
25 Ekim 2013
Okunma:
4218

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı siyasi partilerin üye sayısı rakamlarını güncelledi. 10 Ekim 2013 günü yapılan son güncellemeye göre siyasi partilerin üye sayısında ciddi bir değişiklik yok.

Gezi Partisi Ve Hdp’nin Üyesi Yok

Yaz aylarının başında İstanbul-Taksim’deki çalışmaları ve Gezi Parkı’nı gerekçe göstererek bir dizi eylemde bulunarak ülke gündemini Gezi Parkı ile meşgul edenlerin yeni kurduğu Gezi Partisi’de listede yer alıyor. Amblemi ağaç olan yeni partinin şu an herhangi bir üyesi ise yok. Gezi Parkı olayları dikkate alınınca önümüzdeki günlerde partinin üye sayısının artıp artmayacağı ve eylemcilerin partilerine de ağaçlara sahip çıktıkları gibi sahip çıkıp çıkmayacağı ise şimdiden merak ediliyor.  Batı’daki Kürtlerin oylarını almak için yeni kurulan Halkların Demokrasi Partisi’nin de üye sayısı yok.

Saadet Üye Sayısı Olarak Türkiye 5’incisi

Partilerin üye sayıları dikkate alınınca Saadet Partisi ise Türkiye’nin en büyük 5’inci partisi oldu. AK Parti, CHP, DP ve MHP’den sonra listeye giren Saadet Partisi’nin Türkiye’deki üye sayısı ise şuan 209 bin 773 kişi. Bir önceki yıla göre üye sayısı rakamlarını koruyan Saadet Partisi’nin yurtdışındaki vatandaşların üye olmasının önündeki engellerin kaldırılmasından sonra önümüzdeki günlerde üye sayısında önemli bir artış yapacağı belirtildi.

34 Partinin Hiç Üyesi Yok

Açıklanana siyasi parti rakamlarına göre 78 partiden 34’nünü ise herhangi bir üyesi yok. Birçoğu eski bakanların kurduğu bu partilerin üye sayılarının olmayışı ise dikkat çekiyor.  Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın kurduğu 80’li yıllarda Türkiye’nin en büyük partisi olan ve sonrasında başına bin bir türlü işler gelen Anavatan Partisi de hiçbir üyesi olmayan partiler sıralamasında alfabetik sıraya göre birinci durumda! Önce İnsan Partisi, Ergenekon Partisi, Türkiye Hümanist Partisi, Halkın Sesi Partisi, Türkiye İşçi Partisi gibi ilginç isimleri olan partilerin de herhangi bir üyesi şu anlık bulunmuyor.

İşte türkiye’nin rakamsal olarak siyasi tablosu:

Türkiye’deki Siyasi Partilerin Toplam Sayısı:78  

Üyesi Olmayan Parti Sayısı 34                   

Partilere Üye Olan Toplam Kişi Sayısı: 10.559.189

HANGİ PARTİNİN KAÇ ÜYESİ VAR? İŞTE SONUÇLAR

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 7 Yorum

deniz
valla ister inanın ister inanmayın lisede sınıf değiştirmek için bile akp gençlik kollarına üye olmanız gerekiyor,anca bu şekilde bi kıyak geçiyorlar. koyu chpli,mhpli arkadaşlar var iş,güç nedeniyle akp gençlik koluna üye oluyor.
Mehmet
HEPAR nerede heparın üye sayısı 500 bini geçti
bozkurtlar
siz zaten üyelikle kalacaksınız sizden başkada birşey olmaz zombi gibi akp nin emir erlerisiniz bizim üyemiz az olabilir ama allahımız var ne mutlu türküm diyene ne mutlu mhp liyim diyene
ZEYNEP
O 8 MİLYONUN İÇİNDE BENDE VARIM NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE NE MUTLU AK PARTİLİYİM DİYENE
MilliHükümet
İşçi partisi nerede,Hepar nerede ?
hüloooğğğ
akpye sadece akpliler üye olmuyor da ondan. oğluna iş bulmak isteyen anne, iş arayan genç de katılıyor. tayyibin içten pazarlıklı sırıtışını sevdiklerinden değil yani. hal böyle olunca akp üye sayısı böyle bir şey oluyor.
Yunus Emre
keşke memurlara partiye üye olma hakkı getirirse

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?Oy Ver
Sonuçları Gör
Başlangıç: 12.05.2021 Bitiş: 12.05.2021