HANGİ SİYASİ PARTİNİN KAÇ ÜYESİ VAR ?

Hangi Siyasi Partinin Kaç Üyesi Var ?
Tarih:
11 Kasım 2013
Okunma:
3098

Başsavcılık, parti sayısını ve partilerin üye sayısını açıkladı.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının verilerine göre, Türkiye'nin 77 siyasi partisinin en eskisi 1983'te kurulan Demokrat Parti (DP), en genç partisi ise 1 Ekim'de kurulan Gezi Partisi (GZP).

DP'yi 1983'te kurulan MHP, 1984'te kurulan Millet Partisi, 1985'te izleyen DSP ve 1992'de kurulan İşçi Partisi (İP) izliyor.

Listede, iktidar partisi AK Parti, anamuhalefet partisi CHP, MHP ve BDP'nin yanı sıra Türkiye İşsizler ve Emekçiler Partisi, Güven Partisi, İşçi Kardeşliği Partisi, Sağduyu Partisi, Yeni Dünya Partisi, Engelsiz Türkiye Partisi ile Esnaf ve Çiftçi Partisi gibi kamuoyunda pek bilinmeyen partiler de bulunuyor.

2009'da yapılan mahalli idareler seçimlerine 19, 2011'de yapılan genel seçimlere ise 15 siyasi parti katılmıştı.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının siyasi partilere ilişkin verilerine göre,

10 Ekim 2013 tarihi itibariyle Hangi Parti'nin Kaç Üyesi Var?

http://secimanketi.tv/news-survey/fotogaleri.png

 

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 4 Yorum

bozkurtlar cinli
Mhp asla vazgecmem asla canim mhp olurum yolunda
bozkurtlar
akp birkez olsun şu seçimde dürüst yarışsın inanim bu suriyeliler bizm vatandaşımız mı ve kimlikleri varmı varsa onlarda ömür boyu türkiyede mi kalacak yoksa seçimden sonra gidecekmi 2 . sorum onlar vatandaşsa biz neyiz sonra kalkıyor 70 milyonuz diyorsunuz
ELBİSTANLILAR
SAVCILIK AÇIKLAMASI KAYITLARA GÖRE DOĞRU.ANCAK!TANIDIĞIM BİR ARKADAŞ ŞAŞKIN SEBEBİ:ESKİ DYP Lİ,AKP DE ÜYE KAYDI VAR KENDİSİ KAYDOLMAMIŞ.SİLDİRMEK İÇİN DİLEKÇE VERMİŞ HALA SİLİNMEMİŞ.BUNA GÖRE YORUMLAYIN.
VATANDAŞ
AKP YE BAK KOÇUM BE:)

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör