HDP ŞIRNAK MİLLETVEKİLİ HASİP KAPLAN OY ORANLARINI AÇIKLADI

HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan OY oranlarını açıkladı
Tarih:
16 Aralık 2014
Okunma:
4139

HDP'li Hasip Kaplan, partinin oy potansiyelinin yüze 15 olduğunu söyledi.

HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, 2015 yılında yapılacak genel seçimlere Halkların Demokratik Partisi (HDP) olarak girme kararı aldıklarını ve yüzde 10 barajını aşacaklarını belirterek, "81 ilde örgütlendik. Şu anki potansiyelimiz yüzde 15. TBMM, sadece Türklerin meclisi değil. AKP samimiyse CHP ve HDP seçim barajının düşürülmesi için hazır" dedi.

2011 seçimlerinde, parti olarak seçimi girip girmeme konusunu görüştüklerini ancak, bağımsız olarak seçime girme kararı verdiklerini kaydeden Kaplan, "Geldik 2011 seçimlerinde ölçme, biçme yaptık. Yine bağımsız girme kararı aldık. Sayımızı ikiye katladık.

Biz iki dönemdir parlamentodayız, halkın bizi tanıdığına, bizi gördüğüne, görüşlerimizi tanıdığına vakıfız. Bizi büyük bir iddiayla 12 Eylül darbecilerin seçim sistemine, barajına rağmen parti olarak seçime girme kararı aldık. Bu iddiamızla biz şunu da söylüyoruz; sizin anti demokratik yüzde 10 barajınız, yani en kötü şey oy hırsızlığıdır, milletin iradesini çalmaktır. Bunu yapanlara karşı şunu diyoruz; siyaset, cesaret ister.

Halklara inancı ister, halka güvenmeyi gerektirir. Eğer siz halka güveniyorsanız ve doğru adayları seçerseniz, halkın görüşünü alırsanız, Türkiye'nin 81 ilinde seçime girerseniz, bizim HDP'nin şu anki potansiyeli en az yüzde 15'lerdedir ve onun üzerinde sıçrama sinerjisini gösterebilecek durumdadır" diye konuştu.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 15 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
orhan dursun
sayın vekilim seçimlerde size başarılar dilerim inşallah bizi bu akp nin zülmünden sadece sizler kurtarırsınız başarılar dilerim
mehmed
helal sana kaplanım
Ugurtan
81 il icinde eminim Bayburt yokdur! Terörist barinamaz orada!
Mehmet Yurdakul
hdp = akp fark yok ikiside bopa hizmet ediyor ,biri iktidarda diye çalıp çırpıyor halkı soyuyor çiftçiyi tarımı öldürüyor.Araştırın Allahın ilk emri OKU dur.
Bilal
HDP nin oy alacagi tek Parti akapedir.
fanatik akpliye
Allah vermedi bunlara fırsat senin AKP verdi tarihe bak pkk ve kürt faşist hareketlerinin en çok pirim yaptığı dönemlere bak özal döneminde bile mücadele edildi akp hiç mücadele ettimi pkk güçlenmesiyle PKK tekrar silahlı eylemlere başlarsa savaşabilecek ne komutan ne asker var!!!
vatan
81 ilde örgütlenmişler karadenizde sanmıyorum sizin barıncanızı
Mehmet
Mademki oy oranınız  sıkıntı ne?  luk seçim barajını rahatlıkla geçersiniz. Hasip! ya bu oyumuz  lafını etme, yada  barajının indirilmesinden bahsetme.
Fanatik AKP li
ALLAH size fırsat vermesin
CCKARADENİZ
HALEP ORADA İSE ARŞIN BURADA YAŞASIN VATAN YAŞASIN TÜRK MİLLETİ YAŞASIN HEPAR
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör