HÜKUMET İSTİHDAM KONUSUNDA GERÇEKTEN BAŞARILI MI?

Hükumet İstihdam Konusunda Gerçekten Başarılı mı?
Tarih:
02 Kasım 2013
Okunma:
2095

Hükumetin en fazla eleştirildiği konuların başında kamu personeli istihdamı geliyor. Ak Parti yetkilileri her defasında geçmiş hükumetlere nazaran en fazla istihdamın kendi hükumetleri döneminde yapıldığını belirtiyorlar. 

Milli Eğitim Bakanı şöyle bir açıklama yapıyor: ''Son 10 yılda toplam 408 bin 47 öğretmen ataması gerçekleştirildi. Cumhuriyet tarihinde, bu kadarlık zaman dilimi içinde yapılan en büyük atama'' şeklinde.

Geride kalan 350 bin öğretmen adayına da "Kendinize başka bir iş bulun" şeklinde telkinlerde bulunuluyor.  38 öğretmen adayı istihdam edilememekten dolayı intihar etti. Dün bir intihar daha yaşandı. Ancak hükumet intihar konularına pek itibar etmiyor.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini bitirenler de biriken 300 bin mezunuyla istihdam edilmeyi bekleyen işsizler ordusunu oluşturuyor. İİBF mezunları hükumete seslerini duyurmak için televizyon programlarına mail atıyor, Bakanların Twitter hesaplarına yazıyor ve akla gelmeyecek binbir yolu deniyorlar. Yani onlar da istihdam konusunda mağdur edilmiş hissediyor kendilerini.

Mühendisler de kendilerine gereken önemin verilmediğinden, istihdamın yetersizliğinden şikayetçi. bu çağda mühendislerin gereken değeri görememesi sosyal medyada da çokça tartışılıyor.

Diğer kalemlerde de binlerce mezun, kendilerine yeterli istihdam alanları açılmadığından şikayetçi. 

Asıl sorun belki de her ile üniversite açılması ve herkesin üniversitelere alınmasıdır. Mezunlarını istihdam edemeyeceğini bile bile üniversitelere öğrenci alınması, kontenjanların artırılması ve üniversite, fakülte, yüksekokul sayılarının aşırı şekilde artırılmasıdır belki de gerçek sorun. Buna rağmen hükumetin istihdam konusundaki başarısını sizlere soruyoruz. Aşağıdaki linkten anketimize katılabilirsiniz.

Sizce Hükumet gerçekten de İstihdam Konusunda adaletli ve başarılı mı ?

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 7 Yorum

oylar delikanlı mhp ye
ben bu konuda katılmıyorum taşeron konusunu kendileri ortaya çıkardı fakat şimdide gizliceişverene yaranmak için 30 gün olan kıdem tazminatını 15 güne çekmeye çalışıyor arkadaşlar ne fonu bunların bir dediğine inanmayın kiralık işçiden bahsediyorlar sahteler
atatürkün gerçek askeri
tsk bile pkk dan özür diledi çok başarılı
emre erhan
Kendi yandaşlarını işe yerleştirme konusunda çok başarılı,diğerlerine ise ölün diyor yaşamayın diyor
dilek
evet başarılılar pkk ve katillere af konusunda yazıklar olsun
olgay
pkk lı hainlere istihtam konusunda başarılı ama mazlum insan ve borclu insanlara karşı acımasız kaddar hani kimse borcundan dolayı ceza evinde yatmayacaktı sayın istihtam sahibi başbakan pkk lımı olmak gerkiyor
taci
neyin istihtamında başarılılar biliyormusunuz bebek katili ve aponun her dedigini yapma konusunda gerisi boş hani adalatleri hani istihdamları bunların istihdamları caniler serbest borclulara ceza evi yorum sizin
haki
kesinlile digil bi konuda başarılı pkk ve apoyu mutlu etmek konusunda üzerleine tanımam katiller ve ihanet ceteleri her türlü affa ugruyor ama caresizlik yüzünden tahattüt verip ceza evlerine atılan borclu insanların yüzüne bakılmıyor adalete bakın istihtama

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör