HÜSREV KUTLU AK PARTİ ADIYAMAN ADAYI OLDU!

Hüsrev Kutlu Ak Parti Adıyaman Adayı Oldu!
Tarih:
30 Kasım 2013
Okunma:
2823

AK Parti Adıyaman'da Belediye Başkanlığı için çok tartışılacak bir ismi aday gösterdi. Adıyaman eski milletvekili Hüsrev Kutlu, ''Meclis'teki üniformalı Atatürk resminden, askerin yemek duasından ve sağol seslerinden rahatsızım'' demiş ve partisi tarafından disipline verilerek ''Uyarı'' cezası almıştı.

CEKET PROTESTOSU
Kutlu'nun aday gösterilmesi AK Parti Adıyaman teşkilatınca da protesto edildi.  Gölbaşı Caddesi üzerinde AK Parti İl binası önünde partililer, slogan atıp yolu trafiğe kapattı.  Göstericiler, ceketlerini sallayarak "Burası Şanlıurfa olacak" sloganı attı.

Kalabalık, Kutlu'nun adaylığına karşı olduklarını ve demokratik yollarla aday tercihi yapılmadığını söylediler. Daha sonra parti binasına girmek isteyen AKP'lileri, Adıyaman Emniyet Müdürü Fikret Salmaner yatıştırdı.

''KIŞLADA GİBİYİM''
Kutlu 2004'de AKP Adıyaman milletvekiliyken, TBMM'deki asker üniformalı Atatürk resminden rahatsız olduğunu açıklamış ve sivil kıyafetli resim istemişti. ''Meclis'te değil de, kışlada gibiyim. Odamda akşama kadar askerlerin sofra duasından diğer marşlara kadar hepsini dinlemek zorunda kalıyorum. Askerler hep birlikte 'Sağol' diye bağırdığında, odamdaki misafirler irkiliyor'' diyen Kutlu'ya TSK'da Kutlu'ya tepki göstererek, ''Sorumsuzca sarf edilmiş sözler'' açıklaması yapmıştı.

Hüsrev Kutlu'nun ''Yargıya güvenmediğimiz için milletvekili dokunulmazlığının kaldırılmasını istemiyoruz, milletvekili dokunulmazlığı, ömür boyu sürmeli'' açıklaması da tepki çekmişti.

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 28 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
zeynal bakir
Senin allahina kurban sonuna kadar arkandayiz baskanim rakipsiz baskan husrev kutlu
ali adıyaman
adıyamana ne yaptıki milletvekiliken şimdi ne yapacak anlayamadım
vatandaşş
akp pkk ortalığına çözüm süreci diye yutturuyorlar
muşlu
barış sürecine müzakere diyen, demokratik özerklik söylemini tutturan bdp'ye tokat gibi cevabın yolu doğuda akp'yi, batıda ise mhp'yi desteklemektir. chp ile bdp aynı sepetin beyaz ve sarı yumurtalarıdır.
tc türk
atatürk olmasaydı sen olurdun yunan yada ingiliz baban olurdu
jet
ak ak ak genclik dıyen ananı babanı ve sende dahıl olmak ozure pkk lılarla kucaklas bız bır oy ıcın terorıslerle kucaklazmayız bız bır oy ıcın berzanı denılen bebe katılı olan canılere kırmızı halı sermeyız o ancak akp ye yakısır bız vatın ıcın mhp lıyız
Rıza
Aklı başında hiç kimse Akp barzani bdp öcalan ittifakına oy vermez oylar Mhpye
ak ak ak gençlik
siz kendinize bakın o insan beyefendi birisi neden hakaret ediyorsunuz bu kadarda terbiyesizleşmeyin be siyaseti kirlettiniz altı üstü bir seçim bu sonuçta hepimiz kardeşiz pkk dediğiniz kişide bizim kardeşlerimiz değilmi neden bağrınıza basmıyorsunuz
arge
Cirpindikca batiyorlar
ertuna
bunlar kral kardeşim dokunmayın ömür boyu korkaklıkla halktan kacarak vatan millet yönetilmez deli kanlı adam dokunulmazlık istemez deli kanlı vekil sokakta adam gibi gezer demekki kendi adamlıgına güvenmiyorsun acaba gariban millet ne yapsın
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör