İŞTE 2013 YILININ SON ANKET SONUÇLARI!

İşte 2013 Yılının Son Anket Sonuçları!
Tarih:
31 Aralık 2013
Okunma:
11207

Seçime son 3,5 ay kala son operasyonlar anketleri nasıl etkiledi? Konsensus Genel Müdürü "AK Parti ile CHP İstanbul'da eşit oya sahip" derken, GENAR Genel Müdürü, "AK Parti yüzde 51'le önde." dedi.

Konsensus Genel Müdürü Murat Sarı ile GENAR Başkanı İhsan Aktaş, Habertürk'te Güne Bakış programına konuk oldu ve Ak Parti ile CHP'nin İstanbul, Ankara ve İzmir adaylarını değerlendirdi. 3 büyük kentte yerel seçim nabzının tutulduğu programda, İstanbul için yaklaşık 2 hafta önce yapılan anket rakamları da açıklandı.

GENAR: İSTANBUL'DA AK PARTİ YÜZDE 51, CHP YÜZDE 37,5

GENAR Başkanı İhsan Aktaş Ak Parti'nin adayı Kadir Topbaş'ın yüzde 51 ile önde olduğunu, CHP'nin adayı Mustafa Sarıgül'ün ise yüzde 37,5 oy oranı ile 2. sırada olduğunu açıkladı.

KONSENSUS: İSTANBUL'DA OYLAR EŞİT

Konsensus Genel Müdürü Sarı ise Aktaş'ın aksine aynı tarihlerde yaptırdıkları anketlerde Ak Parti ile CHP'nin İstanbul oylarının eşit olduğunu ve yüzde 40-45 bandında olduklarını belirtti. Sarı ayrıca BDP'nin yüzde 7-8, MHP'nin ise yüzde 2-3 bandında olduğunu açıkladı.

ANKARA VE İZMİR'DE SÜRPRİZ OLABİLİR

İki anket şirketi de İzmir ve Ankara'da sürpriz sonuçların olabileceğini belirtti.

YOLSUZLUK OPERASYONU OYLARI NASIL ETKİLER?

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun anket sonuçlarına nasıl yansıyacağı sorusuna da açıklık getiren Sarı ve Aktaş, olayın henüz çok taze olduğunu, vatandaşın kafasının karışık olduğunu, durumu anlayabilmeleri için zaman gerektiğini, o yüzden şu anda anket yapmadıklarını, anket yapmak için doğru zaman olmadığını dile getirdiler.

SARI: AK PARTİ'NİN OYLARI DÜŞER

Konsensus Genel Müdürü Sarı, yaşanan olayların Ak Parti'nin oylarını düşüreceği görüşünde olduğunu da ifade etti.

 

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 34 Yorum

Bütün Yorumları görmek için tıklayın...
nacibaskan
AKP darmadagın olacak su idda eden arkadas ne kadar eminsin allah işini rast getirsin tahminim ist/izmr/ankara chp alır diyorum he le istanbulu cok rahat
ali rıza
inadına ak parti geberin
Nurullah KESKİN
Konsensus Genel Müdürü sayın Sarı bu kadar eminseniz Ankara -İstanbul seçimlerinde AKP adayları CHP adaylarına en az % 7 fark atar diyorum.Hodri meydan iddiaya varmısın .bilimsel araştırma mı yoksa toplumu yönlendirmemi görelim cesaretini de araştırmanı da .
misafir
pazara kadar deyil mezara kadar yüce allahımın izniyle sonuna kadar akp durmak yok yola devam
VATANDAŞ1453
akpliler yolsuzluk yok komplo var diyor..cvp verin o zaman sorduklarıma. 1 zorlamı parayı verdiler.? 2 bakanlar neden değişti ? . savcı neden görev den alındı? . bakan çoçukları neden içerde ? hala yolsuzluk yok diyorsanız aklınıza şaşarım.. uyan uyan
John Doe
Cebinde 84 kurus olmayanlar cikmis yine 84 milyar dolarli bosbakani savunuyor.
cCc bozkurtlar
hasan hüseyin denen gerizekalı adamda çıkmış bu operasyonlarla akp oy kaybetmeyecekmiş diyor ey benim salak oğlum kim kime operasyon yapıyor göremeyecek kadar körmüsün yoksa görmezdenmi geliyorsun erdoğanın oğluna sıra geliyor çünkü suçlu cezasını çekecek sen gerizekalısın
vatandaş
beki 120 milyar dolar ve daha fazlasını senin savunduğun rüşvetçiler hırsızlar hesabını versin bu millete geri ödesin..tüyü bitmemiş yetimin hakkını yediniz,milyonlarca fakirin alınterini gasp ettiniz..hala suçu başkalarına atıyorsunuz..ayıp ayıp utanın biraz.
beki
operasyon millete yapılmıştır 120 milyar doların hesabını bu hükümet değil bu operasyonu başlatanlar vermeli. Operasyon destekçileri CHP-MHP-ABD-Gülen... 120 milyarlık açığı vatandaş cebinden kapatacak. vurgun diye buna derim
VATANDAŞ1453
VATAN MİLLET İÇİN YA CHP YA MHP BENCE
Bütün Yorumları görmek için tıklayın...

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör