İŞTE LİDERLERİN TWİTTER ANALİZİ !

İşte Liderlerin Twitter Analizi !
Tarih:
21 Haziran 2013
Okunma:
2274

Dünyada en fazla kullanılan sosyal medya ağı Facebook. Çoğu lider Facebook kullandığı halde, liderler daha çok Twitter hesaplarıyla sosyal medyada seslerini duyuruyorlar. Dünyada en fazla takipçisi olan lider hiç şüphesiz ABD Başkanı Barack Obama. ABD Başkanının Twitter takipçi sayısı 33 milyonun üzerinde. Takip ettiği kişi ve kurum sayısı ise 600'in üzerinde.

 ABD Başkanı dışında Twitter kullanan liderler yok değil. Ancak onun kadar etkin kullananı yok. En çok akla gelen Çin Devlet Başkanının takipçi sayısıdır muhetemelen. Ancak tahmin ettiğiniz gibi çok fazla takipçisi yok. Sadece 237 kişi Çin Devlet Başkanını takip ediyor, buna karşın Jimping ise 48 kişiyi takip ediyor.

Rusya Devlet Başkanı Putin de twitter kullanıcısı. Lakin o da çok aktif değil bu konuda. Zira  Vladimir Putin 16 bin 637 kişi tarafından takip edilmekte. 

Gelgelelim ülkemizindeki siyasi liderlerin Twitter takipçilerine. En fazla takipçisi olan liderin Başbakan Erdoğan olduğunu düşünebilirsiniz ama Başbakan Erdoğan'dan daha fazla takipçisi olan bir başka lider var.

İşte liderlerin Twitter takipçileri ve kaç kişiyi takip ettikleri hakkında yaptığımız haberin fotograf galerisi.. 

GALERİYE GİTMEK İÇİN TIKLAYIN 

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yorumlar
Yayında Olan 1 Yorum

senagelli
Benim bile 700 bin takipçim var bu liderlerinki çok az bence.

Din konusunda kendinizi nerede görüyorsunuz?

Oy Ver
Sonuçları Gör