İYİ PARTİ 99 BELEDİYE BAŞKAN ADAYINI DAHA AÇIKLADI

İYİ Parti 99 belediye başkan adayını daha açıkladı
Tarih:
05 Ocak 2019
Okunma:
57376

İYİ Parti 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde yarışacak 99 adayını daha açıkladı.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu adaylara ilişkin yaptığı açıklamada "Cumhuriyet Halk Partisi ile de ‘güçbirliği’ çerçevesinde görüşmelerimiz devam ediyor" dedi.

Adayların CHP ile yapılan görüşmelerin ardından belirlendiğini kaydeden Dervişoğlu, açıklanan isimlere başarılar diledi.

İşte o liste:

İl İlçe Belde Aday

1 Aksaray Merkez - Özhan Türemiş

2 Ardahan Merkez - Mete Özdemir

3 Bayburt Merkez - Yunus Özyıldırım

4 Düzce Merkez - Ömer Küçük

5 Karaman Merkez - Zühtü Bahadır Bayraç

6 Kilis Merkez - Ahmet Nalçacıoğlu

7 Siirt Merkez - Ahmet Özgür

8 Afyonkarahisar Çobanlar - Sefa Değirmen

9 Afyonkarahisar Dinar - Saffet Acar

10 Afyonkarahisar Sandıklı - Asım Orhan

11 Afyonkarahisar Sultandağı Dereçine Aykut Okumuş

12 Antalya Alanya - Abdullah Sönmez

13 Antalya Gündoğmuş - Sultan Çetin

14 Antalya Korkuteli - Halil Kara

15 Antalya Serik - Yusuf Mecek

16 Aksaray Merkez Helvadere Tuncer Soyal

17 Aksaray Merkez Bağlıkaya  Tuncay Özkaraca

18 Aksaray Sultanhanı - Selim Temel

19 Aksaray Güzelyurt Selime Sefer Özdemir

20 Bilecik Osmaneli - Bekir Torun

21 Bilecik Pazaryeri - Necmiye Beğen

22 Bilecik Söğüt - Halil Aydoğdu

23 Bolu Gerede - Orhan Ünaldı

24 Bolu Seben - Enver Erkaygusuz

25 Bolu Merkez Karacasu  Yasin Bektaş

26 Çanakkale Gökçeada - Ünal Çetin

27 Çankırı Korgun - Arif Soysal

28 Çankırı Ilgaz - Hakkı Yalçın

29 Çorum Alaca - Serdar Coşkun

30 Çorum Dodurga - Bilgi Terlemezoğlu

31 Çorum İskilip - Muhsin Kocasaraç

32 Çorum Kargı - Kemal Zincirli

33 Çorum Mecitözü - Bülent Bora Baltacı

34 Çorum Osmancık - Özhan Uysaler

35 Çorum Sungurlu - Abdulkadir Şahiner

36 Çorum Uğurludağ - Orhan Torun

37 Denizli Baklan - Mehmet Yağcı

38 Denizli Beyağaç - İsmet Şener

39 Denizli Çal - Mehmet Öztürk

40 Denizli Çardak - Erdil Cengiz

41 Denizli Çameli - Ender Yılmaz

42 Düzce Akçakoca - Haydar Akın

43 Düzce Çilimli - Mustafa Öztürk

44 Düzce Kaynaşlı - Mert Fatih Kesgin

45 Elazığ Ağın - Yılmaz Serttaş

46 Elazığ Maden - Musa Orhan

47 Elazığ Arıcak Erimli Mehmet Ayık

48 Erzincan Çayırlı - Birol Bahadır

49 Erzincan Refahiye - Güngör Kutlu

50 Erzincan Tercan Çadırkaya Zakir Taştan

51 Giresun Doğankent - İsmail Tarı

52 Giresun Espiye - İbrahim Önal

53 Giresun Şebinkarahisar - Oktay Alp

54 Giresun Yağlıdere - Metin Turgut

55 Isparta Gelendost - Mustafa Özmen

56 Isparta Senirkent - Nurullah Cabaoğlu

57 Isparta Sütçüler - Arif Demirkaya

58 Kars Arpaçay -  Talip Sönmez

59 Kars Selim - Nazım İrfan Tanrıkulu

60 Kastamonu Küre - Kamil Aydınlı

61 Kastamonu Pınarbaşı - Bayram Sarımeşe

62 Kastamonu Tosya - Mustafa Güvenç

63 Kayseri Develi - Ali Ağca

64 Kayseri Talas - Osman Haymana

65 Kayseri Pınarbaşı - Cuma Sağlam

66 Kayseri Yahyalı - Abdullah Yılmaz

67 Kırıkkale Delice - Serkan Kocaoğlu

68 Kırıkkale Keskin - Necati Alsancak

69 Kırıkkale Yahşihan - İsmail Dursun Kuzucu

70 Kırıkkale Merkez Hacılar Vedat Alakuş

71 Kocaeli Derince - Nurcan Acaroğlu Göktaş

72 Kocaeli Gebze - Burcu Çetinkaya

73 Kocaeli Kandıra - Ercümet Şahin

74 Kocaeli Körfez - Salih Recep Şirin

75 Konya Bozkır - Kemal Esenkaya

76 Konya Çumra - Rafet Gülşen

77 Konya Doğanhisar - Abdullah Koç

78 Konya Ereğli - Yaşar Yaman

79 Konya Seydişehir - Muammer Urhan

80 Konya Yunak - Halim Yıldırım

81 Kütahya Altıntaş - Menderes Aydın

82 Kütahya Domaniç - Şerif Yılmaz

83 Kütahya Gediz - Erdoğan Dirican

84 Kütahya Gediz Gökler Mehmet Asiltürk

85 Kütahya Simav - Metin Karakuyu

86 Malatya  Doğanşehir - Rahmi Kurnaz

87 Malatya  Pötürge - Murat Tanrıverdi

88 Malatya  Yeşilyurt - Cem Parlak

89 Nevşehir Gülşehir -  Vahdi Arısoy

90 Nevşehir Kozaklı - Caner Demir

91 Nevşehir Merkez Üçhisar Mehmet Türke

92 Siirt Baykan - Metin Söyüncü

93 Siirt Kurtalan - Lokman Dilek

94 Siirt Pervari - İsmail Bilen

95 Siirt Şirvan - Yusuf İncecik

96 Yozgat Akdağmadeni - Nazım Altun

97 Yozgat Çekerek - Duran Özkan

98 Yozgat Saraykent - Osman Çiftçiel

99 Yozgat Yenifakılı - Soner Yalçın

Yasal Uyarı :

Yayınlanan anketlerin/haberlerin tüm hakları Seçimanketi.TV.'ye aittir. Alıntılanan anketin/haberin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir.

Yerel seçimlerde hangi kesim seçim sonucunda etkili olur?

Bu ankette birden fazla seçim yapılabilir.
Oy Ver
Sonuçları Gör